Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

200 zł dla 20 tysięcy emerytów. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

21
Podziel się

Nadchodzi nowe, stałe wsparcie dla emerytów. Wiadomo już, że nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Doceniona zostanie grupa seniorów, która przez lata była zaniedbywana przez państwo.

200 zł dla 20 tysięcy emerytów. Wiadomo, kto dostanie pieniądze
Emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze (Pixabay)

Niektórzy emeryci otrzymają dodatkowe 200 złotych miesięcznie. Pieniądze będą wypłacane niezależnie od wysokości emerytury.

W ten sposób docenieni zostaną strażacy-ochotnicy, którzy przejdą na emeryturę. Tylko w tym roku z tego świadczenia ma skorzystać blisko 20 tysięcy osób, o czym informuje "Fakt".

Aktualnie służba w Ochotniczej Straży Pożarnej nie przynosi żadnych benefitów. Ci, którzy narażają życie, gdy na miejscu nie ma Państwowej Straży Pożarnej, nie dostają żadnej rekompensaty od państwa.

Dodatek dla strażaków-ochotników. Znamy szczegóły

W projekcie pojawiło się założenie, że członkowie OSP biorący udział w akcjach po osiągnięciu wieku emerytalnego mogą wystąpić o specjalny dodatek. Kobietom będzie on wypłacany od 60. roku życia, a mężczyznom - od 65. roku życia.

Zdecydowano się też docenić ratowników górskich. Będzie to jednak dużo mniejsza liczba osób. W tym przypadku dodatki do emerytury otrzyma niemal 500 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Polakko
6 miesięcy temu
Złodziejom nie wierzę
cicho ciemno
6 miesięcy temu
Dostaną pieniążki ci co wyjechali do pożaru parę razy w życiu, ja oddaje krew prze3ż 45 lat i mam gówno oddałem 73 litry udzielam się społecznie rzeźbiąc dla muzeów za darmo poświęciłem obu pasją 5000 godzin.Nie będę na tą bandę głosował więcej,dno
emeryt
6 miesięcy temu
Jak by decyzja była podjęta w sprawie emerytur nigdy 100% społeczeństwa nie będzie zadowolone.Jeśli byśmy rozliczali emerytury wedłog faktycznie wpłaconych składek. To by się okazało że conajmniej 30% społeczeństwa nie stać na normalne życie.
franek
6 miesięcy temu
zabrac tym towarzyszom z kołchozów a nie ze maja emerytury po 5 tysiecy za złodziejstwo i za to ze byli w komunie najwyzszy czas zrobic z nimi porzadek kołchozniki na sybir powywozic a niew pierwszych ławkach w kosciele siedza wielka rada duszpasterska to wyscie zwalczali kosciół pomogliscie zamordowac ks. Popoiełuszke
emerytka
6 miesięcy temu
inflacja goni inflację a włądza się bawi .. naipierw daje za chwilę zabiera pieniądz Nas już zaczyna byc nic warty.
Mariolka
6 miesięcy temu
Z dodrukowanych pieniędzy NBP. Stare pryki z Rządu za chwilę umrą wcześniej zabezpieczając swoje dzieci wnuki i prawnuki a nasze dzieci i nasze wnuki jak niewolnicy będą spłacać te długi.
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Tak,oczywiście ci którzy harowali świątek,piątek i w niedzielę znowu nic nie dostaną bo już mają,a ci co leżeli na boczku,tym trzeba dać bo nie odłożyli i mają mało...
Hary
6 miesięcy temu
A o kolejarzach rencistach z 1000 zł nie pamietaja
ewq
6 miesięcy temu
Przekupywanie wyborców ich własnymi pieniędzmi .... Mistrzostwo !!!!
Radek
6 miesięcy temu
Rozdawnictwo i kupienie głosów. Socializmie witaj!!!!
Rolnik
6 miesięcy temu
Ciekawi mnie skąd nagle znalazły się pieniądze na rozdawanie od tak się . Hmmm dobry rząd dobra Polska , bogata Polska że aż tyle pieniędzy jest , to trzeba już z uni wyjść bo przecież nas stać na samodzielne utrzymanie kraju.
emerytka
6 miesięcy temu
pomalutku zaczyna sie rozdawanie kasy,to znaczy nie mam nic przeciwko strazakom,nalezy sie ale czego tego nie zrobili juz dawno.wyglada to na wybory przdterminowe,poparcie pis-owcom spada,trzeba cos zrobic.glowy pis-owcow pracuja intensywnie
fe,fe
6 miesięcy temu
Za każdy udział w akcji strażak ochotnik dostaje wynagrodzenie z gminy, więc nie robią tego za darmo. Może należy podnieść to wynagrodzenie za czynny udział w akcji, a nie rozdawać dodatkowe emerytury, które z roku na rok maleją. Minus dla decydentów za złą decyzję.
oni myślą!
6 miesięcy temu
Ale to pogorszy ich sytuację, bo nie załapią się na granicę 2500 zł brutto/bez podatku/.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić