200 zł dla 20 tysięcy emerytów. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

36

Nadchodzi nowe, stałe wsparcie dla emerytów. Wiadomo już, że nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Doceniona zostanie grupa seniorów, która przez lata była zaniedbywana przez państwo.

200 zł dla 20 tysięcy emerytów. Wiadomo, kto dostanie pieniądze
Emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze (Pixabay)

Niektórzy emeryci otrzymają dodatkowe 200 złotych miesięcznie. Pieniądze będą wypłacane niezależnie od wysokości emerytury.

W ten sposób docenieni zostaną strażacy-ochotnicy, którzy przejdą na emeryturę. Tylko w tym roku z tego świadczenia ma skorzystać blisko 20 tysięcy osób, o czym informuje "Fakt".

Aktualnie służba w Ochotniczej Straży Pożarnej nie przynosi żadnych benefitów. Ci, którzy narażają życie, gdy na miejscu nie ma Państwowej Straży Pożarnej, nie dostają żadnej rekompensaty od państwa.

Dodatek dla strażaków-ochotników. Znamy szczegóły

W projekcie pojawiło się założenie, że członkowie OSP biorący udział w akcjach po osiągnięciu wieku emerytalnego mogą wystąpić o specjalny dodatek. Kobietom będzie on wypłacany od 60. roku życia, a mężczyznom - od 65. roku życia.

Zdecydowano się też docenić ratowników górskich. Będzie to jednak dużo mniejsza liczba osób. W tym przypadku dodatki do emerytury otrzyma niemal 500 osób.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić