300+. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek. Lepiej się pośpieszyć!

21
Podziel się:

Od 1 lipca będzie można składać wnioski o 300+. W tym roku w programie zaszły ważne zmiany. Jak ubiegać się o świadczenie na wyprawkę szkolną? Podano bardzo ważne informacje.

300+. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek. Lepiej się pośpieszyć!
Gdzie złożyć wniosek o 300 plus? (Pixabay)

Do tej pory sporo osób składało wnioski w formie papierowej. Teraz już takiej możliwości nie ma. O świadczenie 300+ można się ubiegać wyłącznie za pośrednictwem internetu.

Wniosek można złożyć na portalu Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl/), a także za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (https://www.zus.pl/) i bankowości elektronicznej. Nie oznacza to jednak, że wnioski można wysyłać wyłącznie z domu.

"Fakt" podaje, że wnioski będzie można składać w oddziałach ZUS, KRUS i w wybranych placówkach poczty. Pojawią się tam konsultanci, którzy pomogą rodzicom w zakładaniu kont na PUE ZUS i w wypełnianiu dokumentów. Stanowiska komputerowe zostaną też udostępnione w urzędach gmin.

Wnioski rozpatrzy ZUS. To właśnie ten podmiot będzie wypłacać pieniądze. Będą one przekazywane wyłącznie na rachunek bankowy.

300+. Kto może uzyskać świadczenie?

Z programu 300+ mogą skorzystać tylko rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, najpóźniej po ukończeniu przez nie 20 lat, a w przypadku osób niepełnosprawnych - 24 lat.

Do kiedy można złożyć wniosek? Im szybciej, tym lepiej. Wczesne dopełnienie formalności pozwoli na sprawne uzyskanie pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić