Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

500 plus dla emerytów i rencistów. Świadczenie obejmie 9 mln osób

707
Podziel się

Aż dziewięć milionów polskich seniorów skorzysta na nowej propozycji Senatu, którą poparła także Komisja Ustawodawcza. Jeśli zmiany wejdą w życie, już za kilka miesięcy emeryci i renciści będą otrzymywać 500 złotych dopłaty do wypoczynku.

500 plus dla emerytów i rencistów. Świadczenie obejmie 9 mln osób
(Pixabay)
bEUIXhat

O pracach nad tzw. Polskim Bonem Turystycznym poinformował na Twitterze Krzysztof Kwiatkowski. Bezpartyjny senator wyraził nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda się doprowadzić do przyjęcia ustawy, zgodnie z którą emeryci będą otrzymywać dopłatę do wypoczynku w wysokości 500 złotych.

Polski Bon Turystyczny dla seniora – taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta – relacjonował Krzysztof Kwiatkowski na Twitterze.
bEUIXhav

Polski Bon Turystyczny – kiedy emeryci otrzymają dopłatę do wypoczynku?

Projekt ustawy dotyczącej dopłaty dla emerytów i rencistów poparło łącznie 23 senatorów, a dalsze prace powierzono Markowi Borowskiemu. Senacka Komisja Ustawodawcza wyraziła swoją aprobatę w środę 10 lipca. Jak podkreślono, rozszerzenie zakresu beneficjentów "500 plus" pomogłoby nie tylko samym zainteresowany, lecz także wspomogłoby branżę turystyczną.

bEUIXhaB
Rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej – czytamy w uzasadnieniu projektu nowelizacji.
Zobacz także: Zobacz też: Rewolucja podatkowa w Polskim Ładzie. "Żadnych strat, wyłącznie inwestycja w ludzi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIXhaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(707)
oli
5 miesięcy temu
i coooo prawie polowa lipca i.....CISZA-wiadomo bylo od poczatku,ze to sciema.....a moze sie zdziwie???
AKK
5 miesięcy temu
Fajny tytuł! Prawda jest taka, że znowu manipulacja! Powinno być "Bon Turystyczny", a przepraszam "Polski Bon" teraz przecież wszystko jest "narodowe", albo "Polskie", a tak każdy emeryt pomyśli, że nowe świadczenie (czytaj kiełbasa wyborcza). Będą mieli z czego płacić! Polski Ład zapewni kasę nowymi podatkami!!!
el-ka
6 miesięcy temu
W hotelu z dostepem do basenów mineralnych doba kosztuje 400zl. Oczywiscie za wstęp na baseny trzeba dodatkowo zapłacić. Na niektóre zabiegi potrzebna konsultacja lekarska,co też kosztuje. I oczywiście wyżywienie. Starsi ludzie pewnie będą chcieć skorzystać z zabiegów. Jak się ma 1100zl emerytury,to ten bon nie jest nic wart. Wiadomo,że rząd niesfinansuje pełnych kosztów wypoczynku.Ale to jest następna kiełbasa wyborczą,bo dobry rząd daje,a innym zabiera. Nie kasować.
bEUIXhaX
hjkol
6 miesięcy temu
prowadze firmę cieżko pracuje od rana do nocy na te plusy....żeby opłacic to w składkach i podatkach...dlaczego w tym kraju nie wspiera sie ludzi pracujących starających sie,,tylko emerytów,którzy całe życie mieli żeby wypracowac sobie emeryturę
el-ka
6 miesięcy temu
Doba w hotelu z dostępem do wod mineralnych kosztuje 400 zł. Oczywiscie za wstęp na baseny tez trzeba dodatkowo zapłacić. A niektóre zabiegi po konsultacji u lekarz,co też kosztuje. Plus do tego wyżywienie. Starsi ludzie pewnie chcieli by zabiegi. Więc na co te 500zl. Wiadomo,że rząd niepokryje całkowitego utrzymania kuracjusza. Ale jeżeli ktoś ma 1100zl emerytury,to co mu da bon.
ARCTOS
6 miesięcy temu
Oddajcie nam to, co nam zabraliście i nie trzeba będzie żadnych bonów.
lulu
6 miesięcy temu
gdyby dali podwyzkę emerytury 1 mln złotych a chleb by koszytował 20 tys i tak by rząd zarobił
anna
6 miesięcy temu
po jaki wał daja podwyzki jak wiecej zabieraja na zakupy leki itp kazdy emeryt traci
broo
6 miesięcy temu
Nic nie rozumiecie.Zeby dac trzeba zabrac.Zabiora waszym synom i wnukom. Kraj ktory inwestuje w social idzie na dno.
onik
6 miesięcy temu
i dobrze ! - przez ponad 30 lat pracy na wakacjach byłem raz ... trzy dni - na tyle było mnie stać
kot
6 miesięcy temu
ci panowie to w moim przypadku okradli moja rodzine 2 razy raz mnie po 10 latach rocznik 1953 dolozyli 1000 zl wyrok tk po 10 latach a mezowi zabrali 1200 zl i dali 1250 zl za 24 lata pracy panstwo zlodziei i ten kraj cos zbudowal nedze i rozpacz
swiatly emery...
6 miesięcy temu
czy durni emeryci sie ta to zalapia nie sadze
misiek
6 miesięcy temu
Znowu chca wygrac "na wnuczka?" Nie pomoze jak w Rzeszowie. Polacy zaczeli sie brzydzic przekupstwem i dobrze, jest swiatelko w tunelu.
bEUIXhaP
Wiki
6 miesięcy temu
Platforma rozdaje kasę nie zarobioną przez siebie. Jak rządziła jakoś nie rozdawała. Przez ten wiek emerytalny straciłam 7000 zł, bo musiałam dłużej czekać na emeryturę 5 miesięcy, a z pracy mnie zwolniono z powodu choroby. Ale oszuści wtedy mieli się dobrze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić