Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Bon turystyczny 500 plus. Znamy szczegóły

12

Pomysł bonu turystycznego przejął prezydent Andrzej Duda. Bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko otrzymałyby rodziny na wakacje.

Bon turystyczny 500 plus. Znamy szczegóły
Bon turystyczny 500 plus dla rodzin (Pixabay)

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo?

Bon turystyczny 500 plus - według zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy - mają dostać rodziny z dziećmi, niezależnie od tego, na jakich zasadach rodzice są zatrudnieni. Pierwotna wersja programu zakładała bon turystyczny tylko dla osób pracujących na umowy o pracę, zatem samozatrudnieni czy osoby na umowach zlecenie nie dostałyby bonu na wakacje.

Teraz bon turystyczny 500 plus ma być przekazywany na każde dziecko. Otrzymają go zatem rodziny z dziećmi, które pobierają także świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus.

Bon turystyczny 500 plus w formie elektronicznej

Bon turystyczny 500 plus miałby być przekazywany w formie elektronicznej. Byłyby to kody, które beneficjenci programu mogliby wykorzystać w wyznaczonych miejscach. Pierwsza wersja programu "Bon turystyczny" mówiła o przedpłaconych kartach, jednak ich przygotowanie generowałoby dodatkowe i niepotrzebne koszty. Byłoby też czasochłonne, zatem program ruszyłby znacznie później.

Bon turystyczny 500 plus na pewno nie będzie przekazywany w formie gotówkowej. Wydanie środków będzie ściśle ograniczone do miejsc/obiektów turystycznych, które będą brały udział w programie. W ten sposób państwo będzie miało pewność, że środki z bonu turystycznego trafią rzeczywiście do firm i instytucji z branży turystycznej, która najbardziej ucierpiała w wyniku koronawirusa.

Kiedy bon turystyczny 500 pus wejdzie w życie?

Jest szansa, że program "Bon turystyczny 500 plus" będzie realizowany już od tegorocznych wakacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić