Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział bon wakacyjny 500+. Kto może na niego liczyć?

68

Nie będzie bonu turystycznego 1000+. Prezydent Andrzej Duda zadeklarował jednak, że chce wprowadzić bon wakacyjny 500+. Kto będzie mógł na niego liczyć?

Prezydent Duda zapowiedział bon wakacyjny 500+
Prezydent Duda zapowiedział bon wakacyjny 500+ (PAP)

O pomyśle wprowadzenia bonu turystycznego 500+ prezydent Andrzej Duda mówił podczas wizyty w Stalowej Woli. Zaznaczył, że jest to sposób na wsparcie polskiej branży turystycznej. Jednocześnie podkreślił, że chciałby, aby z tą pomocą ruszyła polska rodzina.

Te pieniądze, ten bon turystyczny będzie tak emitowany jak 500+. Rodziny będą otrzymywały 500 zł na dziecko. To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie, do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy. Wszystko z tym związane - wyjaśnił.

Zobacz także: Adam Bielan wskazuje różnice między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim

Szczegóły w sprawie tego bonu mają się pojawić "w najbliższych dniach". - Mam nadzieję, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe. A finalnie pieniądze ułatwią życie rodzinom i trafią do branży turystycznej w trudnym czasie kryzysu - zaznaczył Duda, cytowany przez money.pl.

Bon turystyczny. 1000+ nie będzie

Przez jakiś czas mówiło się o tym, że do obiegu trafi bon turystyczny 1000+. Mieli go dostawać ci, którzy zarabiają nie więcej niż 5200 zł brutto. Ostatecznie jednak pomysł spalił na panewce.

Pojawiła się jednak nowa opcja. To właśnie opisywane 500+ na każde dziecko. Czas jednak pokaże, jakie będą szczegółowe założenia tego programu i czy uda się go wprowadzić w życie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić