Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje czy 500 plus na każde dziecko?

35

Bon turystyczny to nowy projekt ekipy rządzącej, który z jednej strony miałby wspomóc rodziny i umożliwić im wakacyjny wypoczynek, a z drugiej wesprzeć branżę turystyczną w Polsce. O bonie 1000 zł na wakacje jest coraz głośniej. Z czasem zmieniają się też pierwotne założenia. Czy zostanie wprowadzony?

1000 zł na wakacje. program odsuwa się w czasie. Andrzej Duda proponuje 500 plus
1000 zł na wakacje. program odsuwa się w czasie. Andrzej Duda proponuje 500 plus (Pixabay)

Bon turystyczny 1000 zł na wakacje. Na co będzie można go wykorzystać?

Według założeń programu, nad którym trwają obecnie prace, bon turystyczny będzie przekazywany w formie przedpłaconej karty i będzie mógł być wydany na wakacje w Polsce, w tym m.in. na opłacenie noclegu w krajowym hotelu lub pensjonacie, wynajęcie łódki, roweru wodnego, kajaku, opłacenie przewodnika wycieczki, zakup biletu wstępu do muzeum czy innych instytucji kulturalnych.

Dla kogo bon turystyczny?

Według nowych założeń Ministerstwa Rozwoju, bon turystyczny na wakacje otrzymają osoby zatrudnione na podstawie umów o pracę, których miesięczne wynagrodzeniu brutto nie przekracza 4 tys. zł. Pierwotnie miało to być 5,2 tys. zł.

Nie każdy dostanie bon 1000 zł na wakacje

Jeśli bon turystyczny 1000 plus zostanie uchwalony, nie otrzymają go osoby, które są zatrudnione na tzw. umowy śmieciowe, czyli m.in. umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Bon turystyczny 1000 zł na wakacje nie będzie także przysługiwał samozatrudnionym.

Kiedy Polacy dostaną 1000 zł na wakacje?

Bon turystyczny 1000 plus, zanim zostanie prowadzony, musi być zatwierdzony przez Komisję Europejską. Może to potrwać 2-3 miesiące. Nie ma więc szans, by program ruszył już w te wakacje.

Andrzej Duda: bon turystyczny 500 plus na każde dziecko

W sobotę 6 czerwca podczas spotkania wyborczego w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda zapowiedział natomiast bon turystyczny 500 plus na każde dziecko. Byłby on przekazywany rodzinom, które mają dzieci i stanowił formę dofinansowania do wypoczynku w kraju. Według informacji, jakie podał prezydent, bon 500 plus miałby być uruchomiony już w czasie nadchodzących wakacji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić