Była dziewczyna Muska uderza w Zuckerberga: "Jest szalenie..."

13

Mark Zuckerberg znowu został skrytykowany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że teraz podpadł... Grimes. Piosenkarka i zarazem była partnerka Elona Muska uważa, że założycielowi Facebooka brakuje umiejętności niezbędnych do rozwinięcia nowego projektu.

Była dziewczyna Muska uderza w Zuckerberga: "Jest szalenie..."
Mark Zuckerberg został ostro skrytykowany przez Grimes. Słusznie? (Getty Images, Bloomberg Finance LP)

Grimes podzieliła się swoją opinią za pośrednictwem Twittera. Piosenkarce nie spodobał się fakt, że Mark Zuckerberg rozwija nowy projekt, polegający na zaprojektowania wirtualnej rzeczywistości i zarazem rozszerzonej rzeczywistości – metaverse.

Mark Zuckerberg oberwał od Grimes. Za co?

Była partnerka Elona Muska uważa, że Mark Zuckerberg jest ostatnią osobą, która powinna angażować się w tworzenie metaverse. Nazwała założyciela Facebooka wręcz "szalenie niewykwalifikowanym" do tego zadania.

Jeśli Zuck (Mark Zuckerberg – przyp. red.) nadzoruje metaverse, koniec z nim, a osoby, którym zależy na sztuce i kulturze, zajmują się czymś innym. To jest kiepska sztuka – napisała Grimes na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie był koniec uwag Grimes pod adresem założyciela Facebooka. Piosenkarka odniosła się krytycznie także do pierwszych tworów Zuckerberga w ramach rozszerzonej rzeczywistości, a mianowicie – estetyki ludzkich avatarów.

Sama jakość tego obrazu świadczy o tym, jak szalenie niewykwalifikowany jest w zakresie budowania alternatywnej rzeczywistości, dosłownie każda niezależna gra wygląda lepiej – podsumowała Grimes na Twitterze.

Impulsem dla Grimes do napisania postu na Twittera był artykuł, który opublikował portal Independent. Omówiono w nim ostatni odcinek podcastu Joe Rogana, którego gościem tym razem został właśnie Mark Zuckerberg. Założyciel Facebooka opowiadał między innymi o potencjale metaverse i chwalił się osiągnięciami w tym zakresie.

Naprawdę przekonamy twój mózg, że jesteś w wirtualnej rzeczywistości. Będziesz musiał potem przekonywać swój mózg, że nie istnieje ona naprawdę i wcale się w niej nie znajdujesz – zapowiadał Mark Zuckerberg (Independent).
Zobacz także: Zobacz też: Zuckerberg przeprosił wszystkich użytkowników. "Jest mi naprawdę przykro"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić