o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
TOS
|

Carrefour otworzy sklepy we wszystkie niedziele. Wykorzysta popularny trik

4
Podziel się

Kolejna sieć handlowa będzie czynna w każdą niedzielę. Carrefour dołącza do licznych konkurentów, którzy zrobili już to samo. Zakaz handlu nie dotyczy "placówek pocztowych", więc markety masowo dodają do oferty takie usługi.

Carrefour otworzy sklepy we wszystkie niedziele. Wykorzysta popularny trik
Carrefour otworzy sklepy we wszystkie niedziele. Wykorzysta popularny trik (money.pl, Rafał Parczewski)
bESVFeWJ

Klamka zapadła. Od października ponad połowa sklepów własnych Carrefour Polska będzie otwarta w każdą niedzielę. Hipermarkety i supermarkety należące do sieci staną się placówkami pocztowymi, dzięki czemu będą mogły legalnie prowadzić sprzedaż - podaje serwis Wiadomości Handlowe.

Przez kilka ostatnich weekendów rozwiązanie było testowane przez Carrefoura w siedmiu lokalizacjach, teraz zapadła decyzja o rozszerzeniu go na kolejne. Usługa odbioru przesyłek kurierskich będzie dostępna w 129 sklepach własnych Carrefoura na około 250. To właśnie te sklepy będą mogły do woli handlować siedem dni w tygodniu.

Jak przypomina serwis, markety te dołączą do kilkuset mniejszych sklepów franczyzowych Carrefour Express, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców, które zostały placówkami pocztowymi już jakiś czas temu.

bESVFeWL
Zobacz także: Koniec obchodzenia zakazu handlu w niedzielę. "Myślę, że prezydent to podpisze"

Markety Carrefoura dołączą do licznej konkurencji, która również postawiła na bycie placówkami pocztowymi i przeszła na handel siedem dni w tygodniu. To m.in.: Biedronka, sieć Dino, Lidl, Kaufland. Decyzję o świadczeniu usług pocztowych podpisał również Auchan.

Zakaz handlu do uszczelnienia. Koniec z metodą "na placówkę pocztową"?

Co ciekawe, sklepy decydują się na wykorzystanie tej luki w zakazie handlu, mimo że trwają właśnie prace nad uszczelnieniem przepisów. Obchodzenie zakazu bardzo nie spodobało się "Solidarności", która była autorem ustawy o zakazie handlu. W połowie września Sejm przyjął nowelizację, która ma położyć kres metodzie "na placówkę pocztową".

bESVFeWR

Nowela przewiduje uszczelnienie zakazu handlu w niedziele tak, by nie omijały go sklepy świadczące usługi pocztowe. Zgodnie z projektem funkcjonować w niedziele będą mogły tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym - przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki.

bESVFeWS

Nowe prawo musi jeszcze przejść przez Senat, a potem trafi do prezydenta. Wychodzi jednak na to, że Polacy są "uszczęśliwiani" zakazem handlu na siłę. 54,9 proc. Polaków opowiada się za całkowitym powrotem handlu w niedziele - wynika z wrześniowego badania firmy UCE Research dla Grupy AdRetail. 35,8 proc. jest przeciwnego zdania, a 9,3 proc. ankietowanych nie zajmuje stanowiska w tej kwestii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVFeXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Goia67
2 miesiące temu
A kogo pytali? Bo mnie nie I wielu znam takich co ich nikt nie pytał.
Olo
2 miesiące temu
Wolność handlu w każdy dzień, nie każdy jest katolem
Polak
2 miesiące temu
Jest to nie zgodne z prawem bo żeby otworzyć placówkę w niedzielę jako punkt pocztowy to musi to być głównym dochodem czy jakiś w 80 procentach ,A sklepy takie jak karfur czy inne wiadomo mają na odwrót 10 procent to przesyłki a 90 sprzedaż
bESVFeXn
Marek
2 miesiące temu
Pytam tylko dlaczego w Niemczech i innych krajach UE żadne sieć nie odważy się robic takiego burdelu prawnego. Dlaczego robia to tylko w Polsce a odpowiedz jest bardzo prosta cała UE jest przeciwko Państwu Polskiemu i sieci handlowe dostały zielone swiatło . To jest barbarzyństwo co robi UE ludzie nie są głupi i widzą co oni wyprawiają w Polsce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić