o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Zakaz handlu niezgodny z konstytucją? Sprawa w TK

4
Podziel się

Zakaz handlu w niedziele budzi mnóstwo wątpliwości. Trybunał Konstytucyjny zajął się tym wątkiem krótko po wejściu zakazu w życie. Teraz TK ma wydać wyrok w tej sprawie.

Zakaz handlu niezgodny z konstytucją? Sprawa w TK
Sklep - zdj. ilustracyjne (Getty Images)
bEEvqgCZ

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Już trzy lata temu Konfederacja Lewiatan sygnalizowała, że te przepisy mogą być niekonstytucyjne.

Sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny. Decyzja miała zapaść już w marcu 2021 roku.

bEEvqgDb

Wówczas jednak niczego nie ogłoszono. Nie wiadomo, dlaczego sprawa została odroczona. Najpewniej jednak 27 lipca br. już wszystko będzie jasne. Serwis wiadomoscihandlowe.pl podaje, że tego dnia mamy poznać orzeczenie TK.

Zakaz handlu. Ostra walka o rozwianie wątpliwości

Konfederacja Lewiatan od lat walczy o to, by wszelkie wątpliwości związane z przepisami o zakazie handlu zostały rozwiane.

Zakaz handlu wywołuje skutki, które nie dają się pogodzić z obrazem demokratycznego państwa prawa, czyli prowadzi do grupowych zwolnień w niektórych branżach, powoduje obniżenie dochodów lub zwiększenie wymiaru pracy w dni dotychczas wolniejsze, a także wywołuje skutek dyskryminacyjny, tworząc grupę uprzywilejowanych pracodawców i pracowników - podkreślają przedstawiciele Konfederacji Lewiatan.
bEEvqgDh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvqgDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Nick
2 miesiące temu
A czy zakaz handlu jest zgodny z TSUE? Żabka niech se będzie otwarta. To jest prywatny sklep. Jak jest sprzedawca, to niech sprzedaje. Po co rząd zajmuję się, kiedy zamknąć żabkę?
Gość
3 miesiące temu
I niech przywrócą te niedziele. Wiele osób chce pracować. Szczególnie w tych chorych czasach, kiedy tyle sklepów upada i ludzie tracą biznesy i pracę.
Bolas Totolot...
3 miesiące temu
Donek już wrócił. Zrobi nam znów całodobowe Tesco. Jupiii.
bEEvqgDD
Cynik
3 miesiące temu
Nawet za życia i po śmierci Jezusa handlowano w niedziele, a co w Polsce taca pusta w kościele?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić