Czy 26 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

1

Niektórzy Polacy już zaczęli się zastanawiać, czy 26 listopada wypada niedziela handlowa. W związku z tym postanowiliśmy rozwiać wątpliwości w tej sprawie. Wyjaśniamy, gdzie zrobić zakupy w najbliższą niedzielę.

Czy 26 listopada to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 26 listopada będzie można zrobić zakupy? (Getty Images, monticelllo)

Jakiś czas temu w Polsce zaostrzono przepisy w zakresie zakazu handlu. Wobec tego zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu jest praktycznie niemożliwe. Prawie w każdą niedzielę pozamykane są te największe sklepy. Zapewne większość osób już do tego przywykła.

Praktycznie nie ma szans na niedzielne zakupy w Biedronce czy też Lidlu. Poza tym nie funkcjonują sklepy takich sieci jak m.in. Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

A jak sytuacja będzie wyglądać w tę niedzielę (26 listopada)? Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy liczyli na niedzielne zakupy. Wypada bowiem kolejna niedziela niehandlowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska o powiększeniu rodziny i show biznesie. "Uważasz, że masz KIJ W D*PIE?"

Na większe zakupy lepiej zatem ruszyć odpowiednio wcześniej. Jeżeli ktoś znajdzie się w pilnej potrzebie, to oczywiście będzie mógł skorzystać z opcji awaryjnych.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 26 listopada?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Ile niedziel handlowych pozostało do końca roku? Zakupy na pewno będzie można zrobić 17 grudnia. Jeżeli chodzi natomiast o 24 grudnia, to tutaj na razie trzeba postawić znak zapytania.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić