Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości

90

Polacy zastanawiają się, gdzie 3 marca 2024 roku można zrobić zakupy. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i wyjaśniamy, które sklepy będą otwarte.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości
Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? (Pixabay)

Już od dłuższego czasu w Polsce obowiązują zaostrzone regulacje w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. To sprawia, że zazwyczaj nie ma szans na zakupy w większych sklepach w drugi dzień weekendu.

Z pewnością nowy rząd wprowadzi pewne zmiany w tych ustaleniach. Na razie jednak obowiązują zasady, które Polacy doskonale znają.

Bez wątpienia wielu osobom weszło w krew, by raczej nie planować zakupów na niedzielę. W drugi dzień weekendu te największe sklepy zazwyczaj są zamknięte.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marcin Prokop chciał odejść z "Dzień dobry TVN". Mówi, dlaczego

Warto podkreślić, że dzisiaj (3 marca) wypada niedziela niehandlowa. Wobec tego nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak m.in. Biedronka czy też Lidl. Poza tym nie będą funkcjonować sklepy takich sieci jak choćby Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 3 marca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić