Dostałeś zbyt wysoki rachunek za prąd? Uważaj! To pomyłka PGE

96

Mieszkanka jednej z podwarszawskich wsi zamiast przewidywanych 186 złotych, dostała prawie pięciokrotnie wyższy rachunek za prąd. Sprawę postanowiła nagłośnić w mediach, wtedy okazało się, że PGE Obrót w podobny błąd wprowadziło ponad 4 tysiące swoich klientów.

Dostałeś zbyt wysoki rachunek za prąd? Uważaj! To pomyłka PGE
Zawyżone rachunki za prąd. PGE mówi nawet o 4 tysiącach poszkodowanych klientów spółki (Adobe Stock)

Wszystko przez to, że dostawca prądu nie uwzględnił w wystawionych przez siebie rachunkach zamrożenia cen prądu przyjętych przez rząd. Do rażącego błędu, który bije w kieszenie klientów, przyznali się sami przedstawiciele spółki PGE Obrót.

W efekcie pomyłki o wiele wyższe rachunki otrzymali klienci indywidualni, jak wynika z szacunków przedstawionych przez samą spółkę, poszkodowanych w ten sposób klientów może być nawet 4 tysiące.

Tak było w przypadku klientki z okolic Warszawy, która sprawę swojego rachunku, który wzrósł z miesiąca na miesiąc za takie samo zużycie, z kwoty 186 złotych do 560 postanowiła nagłośnić w mediach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pompa ciepła to nie wszystko. Warto pomyśleć o kolejnej inwestycji

Kobieta zauważa w rozmowie z redakcją Konkret24, że taryfa naliczona teraz według prognozy to 1,06 zł, a powinno być z tarczą 0,40 złotego. Po nagłośnieniu sprawy przez dziennikarzy, do sprawy odnieśli się przedstawiciele spółki energetycznej.

W specjalnie wydanym dla telewizji TVN24 oświadczeniu, PGE Obrót przyznaje się do pomyłki i tak tłumaczy z popełnionego błędu:

PGE Obrót zidentyfikowała przypadki klientów, dla których zostały wystawione faktury bez uwzględnienia zamrożonych cen prądu - czytamy.

Spółka zapewnia także, że "rozpoczęła informowanie klientów zaakceptowanymi przez nich kanałami komunikacji", a do klientów zostaną przesłane faktury korygujące z właściwymi stawkami".

O zamrożeniu cen prądu dla gospodarstw domowych mieszczących się w wyznaczonym limicie rząd zdecydował jeszcze w ubiegłym roku.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić