Natalia Durman
Natalia Durman| 

Druzgocący sondaż dla Lecha Wałęsy. B. prezydent się zdenerwował: "jestem poza konkurencją!"

160

Lech Wałęsa zareagował na sondaż, w którym Polacy wskazali najlepszych prezydentów w historii III RP. Uplasował się w nim zaledwie na przedostatniej pozycji. Nie zgodził się z wynikiem, podając "parę argumentów". "Jestem poza konkurencją" - skwitował.

Lech Wałęsa zaatakował swoich następców
Lech Wałęsa zaatakował swoich następców (Forum, Lukasz Dejnarowicz)

Chodzi o sondaż przeprowadzony przez SW Research dla portalu rp.pl. Wynika z niego, że Polakom najbardziej podobała się prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego. Wskazało na niego 37,6 proc. badanych. Drugie miejsce zajął obecny prezydent Andrzej Duda (24 proc.). W pierwszej trójce znalazł się też Lech Kaczyński (16 proc. głosów). Najgorzej wypadli Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Pierwszego z nich za najlepszego prezydenta III RP uznało 12,8 proc. ankietowanych, drugiego - 9,6 proc. pytanych.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie. Co, jeśli nie wygra Andrzej Duda? Scenariusz Piotra Zgorzelskiego

Co na to Wałęsa? "Kolejny raz ktoś popisuje się pytaniami, kto był najlepszym prezydentem. Ciekawi mnie, co pod te pytania podkłada jako argumenty czy oceny. Nie do wyobrażenia jest sytuacja Polski i z Polską bez moich osiągnięć" - stwierdził stanowczo. I zaprezentował listę kilku argumentów:

  1. Nikt, w tym i ja, nie bylibyśmy prezydentami gdybym ja, ja, ja nie skrócił prezydentury Jaruzelskiemu
  2. Co by było, gdybym ja, ja, ja, nie wynegocjował traktatu o wyprowadzeniu wojsk Sowieckich?
  3. Nie weszlibyśmy do Unii i NATO bez uzyskania w Warszawie przeze mnie zgody Prezydenta Jelcyna. Do tego momentu zachód nie brał poważnie takiej możliwości
  4. Co by było, gdybym ja, ja, ja, nie uzyskał zgody na umorzenie 50 proc. polskich długów?
  5. Co by było, gdyby mnie złamano w internowaniu?
  6. Co by było, gdybym posłuchał wszystkich podpowiadaczy, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a więc poddał "Solidarność" i budował od nowa coś nowego?
Trwa ładowanie wpisu:facebook

To nie koniec. Lech Wałęsa bezpośrednio zaatakował swoich następców. Stwierdził, że "Kwaśniewski wygrał ze nim w sposób bardzo daleko nieuczciwy i popsuł mu program obliczony na 10 lat, jest więc sprawcą obecnych niepowodzeń". "Kaczyńskiego osiągnięcie to podzielenie Polaków i próba bezczelnego wrobienia mnie na papierach SB w agenturalną działalność. Komorowski kontestował walkę i okrągły stół po zwycięstwie dołączył do wywalczonego tortu. Do Dudy szkoda słów" - kontynuował.

"W przyszłości proszę nie wystawić mnie do podobnych zawodów, bo po prostu jestem poza konkurencją" - podsumował Wałęsa.

Przypomnijmy, w najbliższych wyborach prezydenckich w szranki z Andrzejem Dudą staną: Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak oraz Szymon Hołownia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić