Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Emerycie, chcesz dostać więcej pieniędzy? Tak możesz zyskać kilkaset zł

95
Podziel się:

Wielu emerytów skarży się na brak pieniędzy. Na szczęście istnieją sposoby na uzyskanie dodatkowych zastrzyków gotówki. Co mogą zrobić osoby, które ukończyły 65. rok życia?

Emerycie, chcesz dostać więcej pieniędzy? Tak możesz zyskać kilkaset zł
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Istnieje kilka sposobów na podwyższenie podstawowego świadczenia. Jeden z patentów to wniosek o ponowne przeliczenie emerytury. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie wszyscy mają do tego prawo.

Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci, którzy nabyli prawo do emerytury na nowych zasadach. Chodzi więc o te osoby, które uzyskali uprawnienia emerytalne w okresie kwiecień 2022 - marzec 2023 i urodziły się po 31 grudnia 1948 roku. Dodatek może sięgnąć 100 zł.

Ci emeryci, którzy ukończyli 75 lat, mogą uzyskać dwa dodatki. Pierwszy z nich to dopłata 500 zł ze względu na niezdolność do samodzielnej egzystencji czy też niepełnosprawność.

Jest też coś takiego jak matczyna emerytura. Takie świadczenie przysługuje kobietom, które zrezygnowały z kariery zawodowej na rzecz wychowywania co najmniej czwórki dzieci.

Dodatkowe 200 zł. Kto może zyskać?

O 200 zł emeryturę zwiększyć mogą byli strażacy i strażaczki, a także ratownicy i ratowniczki górskie. Wnioskować o wsparcie należy za pośrednictwem powiatowego lub miejskiego komendanta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze będą dożywotnio wypłacane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: Sklepy vintage przeżywają oblężenie. Odwiedziliśmy jeden z nich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
Buba
2 dni temu
O to chyba peowcy utyskują
LLLLLL
4 dni temu
Jedyna rada, zapisać się do złodziejskiej partii PIS.
spacerujący
4 dni temu
W Polsce emerytura ma charakter socjalny ( rodzaj zasiłku socjalnego) i przyznawana jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przyznawanie emerytury i jej wysokość zależy od pomysłów aktualnie rządzących. Prawdziwa emerytura ma charakter rentierski i jej konstrukcja jest diametralnie inna.
vbfb
4 dni temu
Do Polki. Ten ....dla wiekszości Polaków nie jest ani panem ani byłym premierem. Jak sie jest fanatyczka poprzedniej władzy to nic dziwnego. Oby nigdy więcej jego rządy nie wróciły, nigdy więcej
Warszawiak
4 dni temu
Tusk i jego kompani nawet złamanego grosza by nie dali gdyby byli u władzy ci nieudacznicy !!!
emeryt
4 dni temu
PIS tak wali emerytom pieniędzy, że mają coraz mniej na zakupy. Są oszukiwani.Oszuści myślą, że emeryci są głupi - a jest odwrotnie !
mimi
4 dni temu
Wystarczy emerytom pozwolić na dodatkowe zarabianie we własnym zakresie, bez podatków i zbędnych formalności administracyjnych. Np rękodzieło!
mimi
4 dni temu
Wystarczy emerytom pozwolić na dodatkowe zarabianie we własnym zakresie, bez podatków i zbędnych formalności administracyjnych. Np rękodzieło!
Kociewiak
4 dni temu
Emerytury powinny wzrosnąć tyle co żąd sobie daje, my mamy wypracowane,a oni nie.
abel
4 dni temu
Głąbie autorze o czym ty piszesz i ogłupiasz emerytów co to są za pieniądze przy tej drożyżnie , kto cię sponsoruje ?
koko
4 dni temu
Jeszcze za mała jest inflacja -co jeszcze ci pseudo-ekonomiści jeszcze nie wymyślą-to jest chore.
Tuan
4 dni temu
Ten rząd to tak naprawdę to niewiadomo co robi ! Wiadomo , że kłamią nie dotrzymują obietnic !Sobie przyznają wysokie apanaże , emerytury , a Polakom dadzą po 4 zeta ! To jest chore ! Polakom niestarcza na opłaty , życie ! A oni co , żyją ponad stan , prawo prostują pod siebie !
tolo
4 dni temu
A co a honorowymi dawcami krwi - oni też ratują życie. Czy nie należałoby o nich pomyśleć z dodatkiem emerytalnym tak jak strażakom.
natalia
4 dni temu
waloryzacja powinna być kwotowa bo procentowa zniszczy większość emerytów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić