Emerycie, chcesz dostać więcej pieniędzy? Tak możesz zyskać kilkaset zł

245

Wielu emerytów skarży się na brak pieniędzy. Na szczęście istnieją sposoby na uzyskanie dodatkowych zastrzyków gotówki. Co mogą zrobić osoby, które ukończyły 65. rok życia?

Emerycie, chcesz dostać więcej pieniędzy? Tak możesz zyskać kilkaset zł
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Istnieje kilka sposobów na podwyższenie podstawowego świadczenia. Jeden z patentów to wniosek o ponowne przeliczenie emerytury. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie wszyscy mają do tego prawo.

Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci, którzy nabyli prawo do emerytury na nowych zasadach. Chodzi więc o te osoby, które uzyskali uprawnienia emerytalne w okresie kwiecień 2022 - marzec 2023 i urodziły się po 31 grudnia 1948 roku. Dodatek może sięgnąć 100 zł.

Ci emeryci, którzy ukończyli 75 lat, mogą uzyskać dwa dodatki. Pierwszy z nich to dopłata 500 zł ze względu na niezdolność do samodzielnej egzystencji czy też niepełnosprawność.

Jest też coś takiego jak matczyna emerytura. Takie świadczenie przysługuje kobietom, które zrezygnowały z kariery zawodowej na rzecz wychowywania co najmniej czwórki dzieci.

Dodatkowe 200 zł. Kto może zyskać?

O 200 zł emeryturę zwiększyć mogą byli strażacy i strażaczki, a także ratownicy i ratowniczki górskie. Wnioskować o wsparcie należy za pośrednictwem powiatowego lub miejskiego komendanta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze będą dożywotnio wypłacane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: Sklepy vintage przeżywają oblężenie. Odwiedziliśmy jeden z nich
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić