Fatalne wieści dla seniorów. Trzy miesiące opóźnienia?!

213

Seniorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z najnowszych doniesień wynika, że przepisy ws. czternastej emerytury będą opóźnione. "Rząd przesunął terminy" - informuje Radio ZET, zauważając, że świadczenie zostanie uregulowane o trzy miesiące później.

Fatalne wieści dla seniorów. Trzy miesiące opóźnienia?!
Mateusz Morawiecki (PAP)

Rząd deklarował, że czternasta emerytura zostanie wprowadzona już na stałe. To oczywiście bardzo ucieszyło seniorów. Niestety, póki co projekt ustawy w tej sprawie nie został jeszcze zaprezentowany.

Światło dzienne ujrzały natomiast szczegóły, które zostały uznane za rozczarowujące. Wszystko dlatego, że nie uwzględniono waloryzacji progu dochodowego.

Projekt w sprawie czternastych emerytur jest na etapie Stałego Komitetu Rady Ministrów. Chcemy, by Sejm zajął się nim w maju - mówił niedawno wiceminister rodziny Stanisław Szwed, cytowany przez radiozet.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Babciowe". Platofrma Obywatelska podaje wyliczenia

Jeżeli ustawa zostanie przyjęta w maju, to do Senatu trafi być może dopiero w czerwcu. Gdy izba wyższa polskiego parlamentu zdecyduje się na wdrożenie jakichś zmian, to wówczas znów do akcji wkroczy Sejm. Prace nad regulacjami mogą zatem się przedłużać.

Poślizg rządu ws. 14. emerytur

W 2022 roku wiceminister rodziny Stanisław Szwed zapowiadał, że projekt ustawy ws. czternastej emerytury będzie gotowy w styczniu, a do marca zostanie przyjęty. Wiadomo już, że tak się nie stało. Sprawa czternastej emerytury została odroczona o trzy miesiące.

To ewidentnie ustawa wyborcza. Rząd chce dać sobie elastyczność w ustalaniu świadczenia, by tuż przed wyborami jeszcze zawalczyć o głosy emerytów - skomentował dr Tomasz Lasocki w rozmowie z "Faktem".

Emeryci muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Czas pokaże, jak rozwinie się temat czternastych emerytur. Na razie konieczne jest dopięcie wszelkich formalności. Dopiero później środki będą mogły zostać wypłacone.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić