oprac. Bartosz Goluch| 
aktualizacja 

"Gazeta Polska" ujawnia: czterech pedofilów w Platformie Obywatelskiej

112

Platforma Obywatelska oraz inne partie opozycji naciskały na utworzenie komisji sejmowej ws. pedofilii w polskim Kościele. "Gazeta Polska Codziennie" podała nazwiska czterech działaczy PO, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwa seksualne wobec nieletnich.

Dziennik wyliczył czyny pedofilskie popełnione przez działaczy PO
Dziennik wyliczył czyny pedofilskie popełnione przez działaczy PO (East News)

Pierwszym z polityków Platformy, którzy mają na koncie przestępstwa pedofilskie jest radny z warszawskiej Pragi-Północ Łukasz M. W 2011 roku 24-letni wówczas działacz został skazany za posiadanie ponad 3 tys. zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią oraz szantaż seksualny. Został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata; obecnie przebywa na wolności.

Kolejny przypadek dotyczy Piotra Z., który był radnym w Słupsku. 46-letniego członka PO w 2011 roku skazano na dwa lata więzienia za wielokrotne gwałty na 13-letniej córce sąsiada. Z. usiłował również zgwałcić dorosłą kobietę. Po odbyciu kary wrócił na wolność.

Marek I., radny Platformy z warszawskiego Żoliborza, podczas obozów koła łyżwiarskiego, wykorzystał seksualnie 14 dziewczynek poniżej 15 roku życia. W 2013 roku trafił do więzienia.

Zobacz także: Zobacz także: Film Sekielskich atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Czwarty działacz, którego przestępstwa przypomina "GPC", jest szef młodzieżówki PO z Gniezna Rafał P. Działacz został skazany na 4 lata i 3 miesiące więzienia za wykorzystywanie chłopców poniżej 15. roku życia poprzez zmuszanie do stosunków seksualnych za pomocą szantażu i groźby ujawnienia rozebranych zdjęć.

"Warto więc zapytać, czy Grzegorz Schetyna równie ochoczo będzie się domagał powołania komisji ds. pedofilów w Platformie Obywatelskiej (co w Kościele - red.)? Czy zbada możliwe przypadki tuszowania takich spraw w szeregach własnej partii?" - dopytuje dziennik.

"Skazani za rządów PO"

Artykuł "GPC" wzbudził spore kontrowersje i gorącą dyskusję w mediach społecznościowych. Skomentowała go m.in. dziennikarka "Newsweeka" Dominika Długosz, która odniosła się m.in. do danych, według których działacze PO popełnili więcej czynów pedofilskich niż polscy księża.

"Widzę, że niezalezna.pl odkryła 4 skazanych za pedofilię byłych polityków PO. Grzmi 'to więcej niż skazanych księży'. Otóż to drodzy Państwo, więcej, bo nikt ich nie przenosił do innego okręgu i innej komórki partyjnej. Zwracam też uwagę, że wszyscy zostali skazani za rządów PO" - zauważa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić