o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Gigantyczne pieniądze dla władzy. Premier rozda miliony

16
Podziel się

W obecnym budżecie wydatki Kancelarii Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu zaplanowano 1,2 mld zł. To jednak nie koniec, gdyż urzędnicy zamierzają wydać dodatkowo ponad 200 mln. Pieniądze pójdą m.in. na pensje.

Gigantyczne pieniądze dla władzy. Premier rozda miliony
Mateusz Morawiecki (PAP, Leszek Szymański)
bESwbttx

Kryzys ekonomiczny związany z pandemią koronawirusa sprawił, że wiele firm musi zaciskać pasa. Niektórzy ledwo wiążą koniec z końcem. Tego samego nie można powiedzieć o obecnej władzy, który ma się bardzo dobrze. W obecnym budżecie wydatki Kancelarii Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu zaplanowano 1,2 mld zł. To jednak nie koniec.

Jak ujawnił dziennik fakt, Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego otrzyma w tym roku 214,5 mln zł bonusu. Dużo więcej zapłacimy także za utrzymanie Kancelarii Sejmu, Senatu i Prezydenta, choć już teraz niemało nas kosztują.

bESwbttz

Ustawa przeszła bez echa

W sierpniu w sejmie przeszła ustawa, która...szykuje wielką podwyżkę dla samorządowców, posłów czy prezydenta. Andrzej Duda zarabiał obecnie ok. 20 tys. zł miesięcznie brutto. Sejm przegłosował ustawę, która da mu ok. 40-procentową podwyżkę.

Posłowie z kolei już w sierpniu zarobili około. 5 tys. zł więcej. Po najnowszej podwyżce, posłowie będą zarabiać 12,8 tys. zł brutto, nie licząc nieopodatkowanych diet. Decyzja prezydenta zwiększyła też zarobki najważniejszych osób w państwie: wiceministrów, ministrów, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

Kancelaria Premiera ma już zapewnione prawie 380 mln zł, teraz ma dostać dodatkowo 214,5 mln zł. Łatwo policzyć, że budżet wzrósł aż o 70 procent.

bESwbttF
Zdecydowaną większość tej kwoty 200 mln zł (ponad 93 proc.) -stanowi dotacja celowa na realizację zadań wspierających proces rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dotacja trafi do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - wyjaśnia Faktowi Centrum Informacyjne Rządu.

Politycy opozycji podkreślają, że te dodatkowe miliony z budżetu będą na użytek Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy zwracają także uwagę, że zapowiedzi obecnej władzy dotyczyły bardziej zaciskania pasa niż kolejnej premii.

Zobacz także: Prezydent Siemianowic Śląskich o "segregacji sanitarnej". Prof. Simon: współczuję mieszkańcom
bESwbtua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
zzxc
2 miesiące temu
Prezes prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku, przed wyborami samorządowymi, w czasie jednego ze spotkań w ramach akcji PiS "Polska jest jedna" mówił m.in., że jego partia "przyjęła do wiadomości" i "wyciąga wnioski", widząc, że "społeczeństwo wymaga od nas skromności".
Justa
2 miesiące temu
Sznur to dla was za mało. Trzeba będzie wyciągnąć gilotyny
Zlodzieje
2 miesiące temu
Wiedzą że doprowadzili Polskę do upadku, dlatego zabezpieczają się jak mogą!
bESwbtub
Pinokio 🤥🤥
2 miesiące temu
Te pieniądze poprostu im śię należą pisowska mafia złodzieji narodu
......
2 miesiące temu
Robią podwyżki, straszą pseudoepidemią i karami, a sami kradną nasze pieniądze, a głupi ludzi wciąż na nich głosują! Ten kraj to PORAŻKA.
sprawiedliwy
2 miesiące temu
dobra zmiana hi hi hi
PO=PiS=SS
2 miesiące temu
Sprzedaliśta własne zdrowie i życie za wcześniej ukradzione wam pieniądze to zasługujeta. To dopiero początek. Zaraza, głód, wojna i śmierć. Ale to tylko teorie spiskowe ;) Jeszcze tylko czwarta daweczka, 2 tygodnie i wychodzimy na prostą :D
To geniusz
2 miesiące temu
Dobrze wie lepiej niż ktokolwiek inny że najlepiej jest mówić do ręki.
Sidematic
2 miesiące temu
Na koniec 2018 roku było 38 411 tyś Polaków. Na koniec 2019 38 383 tyś. czyli przez rok ubyło 28 tyś. Na koniec czerwca 2021 było nas już 38 162 tyś czyli przez 1,5 roku ubyło aż 221 tyś Polaków zamiast 40 tyś. jakie wynikałyby z naturalnego ubytku demograficznego. To są dane z GUS. Polityka Morawieckiego zabiła 180 tyś Polaków. Więcej niż Ukraińcy podczas całej Rzezi Wołyńskiej.
hej polaczki
2 miesiące temu
bo wasze są ulice a nasze kamienice
realista
2 miesiące temu
szkoda że nie jest świadomy że ludziom pokończyły się zasiłki , a pracy w niektórych branżach jak nie było tak nie ma
Paula
2 miesiące temu
Kradna więcej bo czują że ich czas się zbliża. Coraz więcej tych co głosowali na PiS zaczyna włączać myślenie, dlatego chcą się obłowić póki jeszcze mogą bo czas odsunięcia od koryta się zbliża
ndnsn
2 miesiące temu
Mi to się wydaje, że to jest taka zmowa PO przy władzy ma wroga w PiSie no i wojna wojna wojna podwyżki podwyżki potem zmiana, każdy się na żre i jest git, a K z T pili wódkę i się przytulali (jest zdjęcie)
bESwbttT
Kasia
2 miesiące temu
Biorą póki mają skąd. Kara TSUE? Kto by się tym przejmował, następna partia posprząta.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić