aktualizacja 

Hojne nagrody w ministerstwie klimatu. 6,4 tys. zł na pracownika

14

Mimo planowanych oszczędności w administracji publicznej resort klimatu był w tym roku bardzo hojny dla swoich pracowników. Jak podaje dziennik "Fakt", ministerstwo wypłaciło nagrody co piątemu urzędnikowi. Łącznie wydano na nie już ponad milion złotych. Na jednego pracownika wyszło około 6,4 tys. złotych.

Hojne nagrody w ministerstwie klimatu. 6,4 tys. zł na pracownika
Ministerstwo klimatu hojnie nagradza pracowników PAP/Paweł Supernak (PAP, PAP/Paweł Supernak)

Jak informuje resort klimatu, w odpowiedzi na pytania "Faktu", w 2021 roku na nagrody dla urzędników 1 128 192,00 złotych.

"Obecnie w MKiŚ są zatrudnione 952 osoby, z czego tylko 175 pracowników otrzymało nagrody. Ich przeciętna wysokość wyniosła 6446,81 zł, co w ujęciu miesięcznym daje kwotę 537,23 zł" - informuje resort.

Przedstawiciele ministerstwa podkreślają, że "nagrody specjalne przyznawane są za szczególne osiągnięcia i projekty zawodowe".

Zobacz także: Karp droższy o blisko 300 proc. Będzie nas stać na 12 dań?

Miało nie być nagród

W zeszłym roku rząd zapowiadał, że 2021 będzie rokiem oszczędności w administracji publicznej. Ministerstwa nie mogły tworzyć funduszu nagród.

Nieutworzenie funduszu nagród w sferze budżetowej da w przyszłym roku 694 mln zł oszczędności w budżecie – wyliczał w zeszłym roku wiceminister finansów Sebastian Skuza.

W przepisach została jednak luka, która pozwoliła ministerstwom wypłacać tzw. nagrody specjalne z oszczędności.

Nie tylko resort klimatu

Resort klimatu nie jest jedyną instytucją, która hojnie nagradza swoich pracowników. Jak ustalił "Fakt", sama Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wydała na ten cel w tym roku 6 mln złotych.

Wciąż nie wiadomo także, jakie premie wypłaciło swoim pracownikom ministerstwo finansów. Resort od dłuższego czasu nie odpowiada na pytanie na ten temat. Jak ustaliła nieoficjalnie "Wirtualna Polska", nagrody w tym resorcie mogły być najwyższymi w całym rządzie.

Autor: WZI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić