Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Piątkowska-Borek
|

Ile Ukraińcy zarabiają w Polsce? Tyle płacimy imigrantom ze Wschodu

58
Podziel się:

Ile polskie firmy płacą za pracę Ukraińcom? Ile zarabiają pracownicy zza wschodniej granicy?

Ile Ukraińcy zarabiają w Polsce? Tyle płacimy imigrantom ze Wschodu
Ile zarabiają Ukraińcy w Polsce? (Getty Images)

Zarobki Ukraińców w Polsce

Ukraińcy, którzy wyjechali z Polski w wyniku pandemii koronawirusa, powoli wracają do pracy w naszym kraju. Sytuacja się normuje.

Ile zarabiają Ukraińcy w Polsce? Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, opracowanego przez Sedlak&Sedlak, które omawia "Superbiz", mediana zarobków Ukraińców w Polsce wynosiła ok. 4502 zł brutto miesięcznie. Z raportu wynika jednak, że pracownicy ze wschodu najczęściej zarabiali w naszym kraju: mężczyźni - 4927 zł brutto, kobiety - 4200 zł brutto.

Wśród Ukraińców zatrudnionych w Polsce najwyższe wynagrodzenia mają osoby z wykształceniem wyższym inżynierskim. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że pracownicy ze wschodu ze średnim wykształceniem zarabiają w Polsce 3500 zł, z licencjackim/inżynierskim - 4785 zł, z magisterskim - 4927 zł, a z magisterskim inżynierskim - 5218 zł. Według danych Sedlak&Sedlak, 40 proc. Ukraińców zatrudnionych w Polsce ma wykształcenie wyższe.

Jak wyglądały wynagrodzenia Ukraińców w 2019 roku? Sedlak&Sedlak podaje, że przykładowo szeregowi pracownicy w 2019 roku otrzymywali około 3,6 tys. zł brutto, brygadziści 3,9 tys. zł brutto, specjaliści 5 tys. zł brutto, a programiści javascript - 6,5 tys. zł brutto.

Zobacz także: Pracownicy z Ukrainy ściągani do Polski. "Polacy nie chcą pracować za 4 tys. zł"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
Ewa
4 miesiące temu
to wina rządu i pracodawców za nich za mordy wziąć chcą ukranizować Polskę a Polak żeby był biedny
Jop
4 miesiące temu
to że tak jest to wina pracodawców ,karma wróci jeszcze będą widły w plecach a to przez paniczyków POlaczków
Naród Polski
6 miesięcy temu
Ukrainki lansują się po galeriach, kawiarniach czy restauracjach a Polak na nich musi robić. Ukraina wchłania nas każdego dnia za przyzwoleniem organizacji PIS.
Prawda
6 miesięcy temu
Organizacja PIS rozdaje nasze pieniądze. Zrównuje Polska z Ukraińcem a w wielu przypadkach Ukrainiec ma większe prawa w tym kraju niż Polak. O co chodzi? Oddają im nasze nieruchomości, w pierwszej kolejności mieszkanie socjalne dostaje Ukrainiec niż Polak.
Pracodawca
rok temu
starzy pracodawcy nauczyli ukraińców, teraz ukry za mniej niż 50zł/h nie chcą robić, dlatego nowi pracodawcy nie będą zatrudniać ukrów i skończą się dobre czasy :-)
margo
2 lata temu
Jestem Torunianką pracuję w firmie do której sam szef i jego siostra sprowadzają Ukraińców dają im mieszkanie ,przyjmują do fabryki i tak się im kręci zastępują nas Ukraińcami a wszystko to w Toruniu
bronek
2 lata temu
Zarabiają więcej, bo okradają nas płacąc zaniżony podatek. Zakładają swoją działalność (2 lata płacą niższy ZUS),pracują po 250 godzin, ale podatek płacą od 1/50 etatu. Ludzie obudźcie się. Dostają 48PLN brutto na godzinę, piszę to bo wiem.
Smutek
2 lata temu
To przykre że we własnym kraju jesteśmy gorzej traktowani i wynagradzani niż przybysze. To jest ewenement na skalę światową. Nigdzie na świecie nie płaci się więcej imigrantom na tym samym stanowisku. Do tego mają ulgi w postaci mieszkania, obiadów i transportu. My musimy utrzymać rodziny, mieszkanie i żyć za marne grosze, albo wypad zagranicę. Zastanówmy się kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy???
robson
2 lata temu
agecje pracy - zlikidowac to oni zjadaja duza czesc wyplaty
Polak
2 lata temu
Nie kupujcie ani nie współpracujcie z tymi firmami które zatrudniają ukrow
Ukr
2 lata temu
Kłamstwo
oburzona
2 lata temu
No chyba sobie żartujecie. 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Brak słów. Gdyby to była prawda, to chętnie zmieniłabym obywatelstwo...
Anna
2 lata temu
Gdzie niby taka płaca? Z tego wynika, że Ukraińcy zarabiają więcej od Polaków. Czyli to znaczy, że przywidziało mi się, że podejmują się pracy za mniejsze stawki niż takie na jakie minimum zgodziłby się niezdesperowany Polak... Nie rozumiem dlaczego więc Polacy zatrudniają obcokrajowców skoro z tego artykułu wynika, że płacą im więcej niż rodakom. Zatrudniając rodaków mniej roboty papierkowej, mniejsze bezrobocie w kraju i gdyby to była prawda z tym wynagrodzeniem to mniej kasy na wypłaty.
R4L
2 lata temu
Przecież to fikcja, tyle to bierze biuro pośredniczące a im daje ochłapy, ludzie nie dajcie się omamić i skłócić. Ewentualnie liczą to wynagrodzenie z 50 nadliczbówkami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić