aktualizacja 

Kluczowy termin ws. 500 plus. Ludzie stracą, jeśli tego nie zrobią

4

Już od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 plus na kolejny okres świadczeniowy. Bardzo istotne jest to, że dopełnienie formalności do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. W związku z naborem wniosków do rodziców zwróciła się minister rodziny i polityki społecznej.

Kluczowy termin ws. 500 plus. Ludzie stracą, jeśli tego nie zrobią
Marlena Maląg (Getty Images, Adam Jankowski, Polska Press)

500 plus jest sztandarowym programem Prawa i Sprawiedliwości. Aktualnie wsparcie w wysokości 500 zł co miesiąc przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500 plus będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana w komunikacie MRiPS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarnek go rozwścieczył. "To jest fatalny kierunek"

Zdradziła również, ile środków pochłonął do tej pory program 500 plus. - Troska o rodzinę to dla rządu Zjednoczonej Prawicy inwestycja w silną i nowoczesną Polskę. Comiesięczne świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko trafia do rodzin już siódmy rok z rzędu. Dotychczas przeznaczyliśmy na ten cel blisko 220 mld zł, a wsparciem objętych zostało blisko 7 mln dzieci - podsumowała.

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Nabór wniosków o 500 plus rozpocznie się już 1 lutego 2023 roku. Złożenie dokumentów i spełnienie warunków pozwoli na uzyskanie świadczenia na okres od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

Wnioski należy kierować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jest to możliwe za pośrednictwem trzech kanałów:

  • portalu PUE ZUS
  • portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia
  • bankowości elektronicznej

"Jeśli osoba złoży wniosek o świadczenie wychowawcze na nowy okres w terminie do 30 kwietnia 2023 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2023 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy" - podano na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS)

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić