Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Koniec z kasą do ręki? Szykują się ważne zmiany w 500+

5
Podziel się:

W Sejmie odbyło się już pierwsze czytanie rządowego projektu zakładającego zmiany w programie "Rodzina 500 plus". Planowane modyfikacje z pewnością będą mieć znaczenie chociażby dla części świadczeniobiorców.

Koniec z kasą do ręki? Szykują się ważne zmiany w 500+
Pieniądze (Pixabay)

Pierwsze czytanie rządowego projektu przewidującego zmiany w programie "Rodzina 500 plus" odbyło się w środę późnym wieczorem. Później posłowie udali się na przerwę i prace zawieszono do czwartkowego poranka.

Projekt zakłada, że sprawy dotyczące 500 plus będą stopniowo przejmowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Od 1 stycznia 2022 roku ten podmiot będzie na bieżąco wypłacać przyznawane przez siebie świadczenia. Od 1 lutego 2022 roku będzie ponadto przyjmować wnioski na kolejne okresy.

Nie jest to jedyna możliwa zmiana. Kolejna proponowana modyfikacja zakłada, że nie będzie już wypłat gotówkowych. Wszystkie pieniądze mają trafiać na konta bankowe.

"Rodzina 500 plus". Po co zmiany?

W jakim celu rządzący chcą wprowadzić opisywane zmiany? Chodzi o zmniejszenie kosztów obsługi programu. Przewijające się wyliczenia wskazują na to, że modyfikacje mogą pozwolić na zaoszczędzenie w ciągu dekady ponad 3 mld złotych!

Dla kogo 500 plus?

Świadczenie wychowawcze 500 plus jest wypłacane na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Dochody rodziny nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
000
3 miesiące temu
kiedy ta patologia wreszcie się weżmie za robotę,a nie my biedni emertyci .renciści i ludzie pracujący mamy ich uyrzmywać
Al-Pha-X
4 miesiące temu
Ważne zmiany by były wtedy gdyby zabrali darmozjadom te darowizny drenujące budżet kraju...albo przynajmniej powinni dawać tylko tym rodzinom, w których oboje rodziców pracuje zawodowo..przynajmniej sami w jakiś sposób przyczyniali by się do wypracowania tych pieniędzy...
Ania
4 miesiące temu
przez to, ze dzisiaj za te 500zl moge mojemu kohanemu bonbelkowi kupic mniej nisz kilka lat temu to powini dawac 1000zl. kto to wicial, ze ceny w sklepach ida w gure a panstwo daje na dzieci ciagle tyle samo!!!
Ja sam
4 miesiące temu
Ja chcę tysiąc plus.
Bat Chłopski
4 miesiące temu
Do roboty lenie, a nie łapy w kierunku pracujących wyciągać! Dla pracujących dałbym ulgę podatkowa na dziecko. A co będę żałował! Nawet tysiąc miesięcznie. Skoro pracują (wytwarzają PKB) to niech sobie odliczą. Ale zero kasy dla patologii za nic! Podobnie z księżmi i innymi nierobami! Won do pracy!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić