Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Morawiecki do Tuska: oddam panu 2 złote od pani Danuty z Kraśnika

385

Bezpośrednie starcie Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska podczas debaty w TVP. Premier odniósł się do pytania o wiek emerytalny, podpierając się rozmową z "panią Danutą z Kraśnika". Emerytka miała poprosić, aby szef rządu oddał Tuskowi 2 złote waloryzacji emerytury.

Morawiecki do Tuska: oddam panu 2 złote od pani Danuty z Kraśnika
Mateusz Morawiecki zaatakował Donalda Tuska. (PAP)

Podczas debaty przedwyborczej w TVP wielokrotnie dochodziło do bezpośredniego starcia Donalda Tuska i Mateusza Morawieckiego. Politycy wypominali sobie przeszłość polityczną czy podejście do różnych tematów gospodarczych i społecznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Premier obiecywał milion aut elektrycznych w 2025 r. Ekspert: nie przywiązujmy się do tych liczb

Szef rządu i przewodniczący Koalicji Obywatelskiej starli się m.in. przy pytaniu o podwyższenie wieku emerytalnego. Mateusz Morawiecki w swojej minutowej wypowiedzi nawiązał do spotkania z jedną z emerytek w Kraśniku.

Mateusz Morawiecki: pani Danuta z Kraśnika prosiła, abym oddał to Tuskowi

Często jeżdżę po Polsce i spotykam się z seniorami, ostatnio podeszła do mnie pani Danuta z Kraśnika. Poprosiła, abym oddał Donaldowi Tuskowi 2 złote waloryzacji emerytury, którą dostała kilka lat temu. Zrobię to po programie - mówił Morawiecki, który stwierdził, że kobieta nie potrzebuje tych pieniędzy, bo teraz ma np. trzynastą i czternastą emeryturę.

Donald Tusk odpowiedział Morawieckiemu w charakterystyczny dla całej debaty sposób. Nawiązał do poprzedniej funkcji szefa rządu. Przypomnijmy, że ten był doradcą Donalda Tuska.

To Mateusz Morawiecki podpowiadał mi, aby podnieść wiek emerytalny. Ja będę teraz bardzo mocno pilnował osobiście, aby po wyborach nikomu do głowy nie przyszło podnosić wieku emerytalnego. Nie chcę mieć już takich doradców jak Mateusz Morawiecki - stwierdził były premier i szef Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że w debacie TVP wzięli udział przedstawiciele sześciu największych komitetów wyborczych w Polsce. Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę (15.10).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić