o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Niedziele handlowe 2021. Czy 16 maja sklepy są otwarte?

6
Podziel się

W 2021 roku mamy siedem niedziele handlowych. Ostatnio sklepy były otwarte 25 kwietnia. Czy w niedzielę 16 maja wypada niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021. Czy 16 maja sklepy są otwarte?
Czy 16 maja jest niedziela handlowa? (money.pl, Rafał Parczewski)
bEiqyyLF

Nie brakuje przeciwników zakazu handlu w niedziele, który obowiązuje przez większość roku. Jest jednak kilka wyjątków, kiedy wszystkie sklepy są otwarte w siódmym dniu tygodnia.

Niedziele handlowe 2021. Czy 16 maja sklepy są otwarte?

W 2021 roku mamy siedem niedziel handlowych. Za nami już trzy z nich, a ostatni raz sklepy były otwarte 25 kwietnia. 16 maja jednak zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta.

bEiqyyLH

Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 czerwca. Potem zakupy będzie można zrobić jeszcze 29 sierpnia, oraz 12 i 18 grudnia.

Coraz więcej dużych sieci jednak zaczyna obchodzić zakaz handlu w niedzielę. Otwarte są m.in. sklepy sieci Żabka. W ostatnich dniach także Polo Market poinformował, że powoli będzie otwierać swoje placówki w niedzielę.

bEiqyyLN

Przepisy o zakazie handlu przewidują także kilka wyjątków. W każdą niedzielę otwarte mogą być m.in. apteki, stacje benzynowe, piekarnie, kwiaciarnie, czy sklepy z prasą.

Zobacz także: Będzie kaucja na butelki, a zwrot możliwy bez paragonu. Przedsiębiorcy komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiqyyMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Lekarz
miesiąc temu
Chciałabym opisać moje doświadczenia jako lekarza rodzinnego. Mamy około 10.000 pacjentów w pliku, z okolicznych praktyk zaopatrujemy obrzeża małego miasta. Widzimy skutki uboczne i uszkodzenia szczepionek, znacznie przekraczające zwykły poziom. I nie mam tu na myśli tych "nieszkodliwych", jak wysoka gorączka, ból głowy, zmęczenie, reakcje skórne i "ramiona poszczepienne". Jeden pacjent oślepł, potwierdzone przez okulistę uszkodzenie szczepionki, kolejne wylewy, napad padaczki. Ciężka reakcja alergiczna. Całkowita utrata smaku. Przypadek niejasnych zaburzeń czucia. Mimo to nadal się szczepią, bo chcą znowu podróżować. A teraz chcą szczepić dzieci, które nie są zagrożone przez Coronę. Mimo, że mieliśmy i nadal mamy bardzo bliski kontakt z osobami chorymi na Covid, nikt z naszego zespołu nie zachorował. A na początku epidemii nie wiedzieliśmy nawet, że pacjenci mają Coronę i leczyliśmy ich bez ochrony. Nasza praktyka nigdy nie była przeciążona, jak to bywa podczas epidemii grypy. Wręcz przeciwnie: w zeszłym roku siedzieliśmy i nudziliśmy się. Strach trzymał pacjentów w domu. Teraz nie widzimy prawie żadnych przypadków korony, ale coraz więcej: zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, samotność, lęki egzystencjalne, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Niewielu naszych pacjentów zmarło, bez wyjątku są to osoby po 80. roku życia z licznymi wcześniejszymi chorobami. Osobiście obawiam się przyszłości, społecznych i gospodarczych konsekwencji całkowicie błędnej polityki Corony. Osoby zdrowe będą przymusowo badane, osoby zaszczepione nie będą mogły spotykać się z osobami nieszczepionymi. Nieszczepieni będą dalej karani izolacją w domach opieki. Szczepienia są nam sprzedawane jako zbawienie. Przerażające jest to, jak szybko społeczeństwo zmieniło się w społeczeństwo o cechach dyktatorskich. Jako lekarz nie możesz już publicznie wyrażać swoich opinii bez narażania się na restrykcje.
Maria
miesiąc temu
Cały tydzień nie da rady załatwić spraw i zakupów da radę ale my mamy taką mentalność odkładamy wszystko na ostatnią chwilę a potem awantury płacze biadolenie inni też chcą spędzić czas z rodziną 👨👦👧👩👴👵ekspedientki mają czasem tylko 1 sobotę i niedzielę w miesiącu wolną a ile wy macie napewno więcej jeżeli chcecie w niedzielę ganiać po sklepach pomyślcie czasem bo tylko w sklepach galeriach chcecie spędzać wolny czas za komuny sklepy były zamknięte i wszyscy żyli i potrafili zagospodarować wolny czas a wy tylko internet i fora społecznościowe nic innego nie znacie a wszyscy są od spełnienia waszych zachcianek chcecie zakupów cały tydzień kupcie sobie swój sklep
Diana
miesiąc temu
Wiele osób twierdzi że niedzielę powinny być otwarte dla handlu bo nie mają kiedy zrobić zakupów a może urzędy też powinny być otwarte dłużej w tygodniu i jedną niedzielę w miesiącu bo wiele z nas musi brać wolne aby załatwić sprawę w urzędzie bo są czynne do 15ataksprawarozeiazana
bEiqyyMj
Diana
miesiąc temu
Jeżeli mają być otwarte to powinny być lepiej płacone anie stawiać pracowników pod ścianą
Bluajs
miesiąc temu
Nie, nie są otwarte sklepy! Zamknięte! Jest 7 niedziel handlowych w roku i każdy powinien się tego nauczyć jak tabliczki mnożenia, a nie co tydzień ten sam artykuł nic nie wnoszący.
Sdd
miesiąc temu
Powinny być wszystkie zamknięte. Kto nie pracował w niedzielę niech się nie oddzywla. Dlaczego urzędnicy gdzie zarabiają dwa razy tyle co w sklepach nie pracują do godz 21???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić