Bogdan Kicka| 

Nikt nie wygrał w Lotto więcej. Mieszkaniec Skrzyszowa rozbił bank

54

Marzenie o wielkiej wygranej stało się rzeczywistością w Skrzyszowie nieopodal Tarnowa. Równo siedem lat temu to właśnie tam gracz Lotto trafił rekordową kumulację. To wydarzenie zapisało się w historii grubymi literami, ponieważ Totalizator Sportowy musiał wypłacić zwycięzcy kwotę, o której wielu może tylko pomarzyć, niemal 37 milionów złotych.

Nikt nie wygrał w Lotto więcej. Mieszkaniec Skrzyszowa rozbił bank
Kupony lotto. (Wikipedia)

Dokładnie siedem lat temu, 16 marca 2017 roku, w Polsce doszło do spektakularnego wydarzenia w świecie gier liczbowych. Wtedy to, po niemal miesięcznej kumulacji, padła rekordowa wygrana w Lotto. Szczęściarz, który jako jedyny tego dnia poprawnie wytypował sześć liczb, zgarnął całą pulę wynoszącą... 36 726 210,20 zł.

Mimo że fiskus zabrał 10% tej imponującej sumy, można założyć, że szczęśliwiec zyskał finansową niezależność na resztę życia. Do dziś nikt nie pobił tego rekordu, co czyni wygraną z Skrzyszowa największą w historii polskiego Lotto.

Zwycięski los został zakupiony w sklepie w Skrzyszowie, w powiecie tarnowskim. Liczby, które przyniosły szczęście, to: 9, 10, 25, 35, 44, 45. Gracz zdecydował się na grę "na chybił trafił", wysyłając tego dnia kilka kuponów, z których jeden okazał się być złotym strzałem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klasy energetyczne budynków. To może zmienić rynek nieruchomości

Gracze spod Tarnowa mają niebywałe szczęście

Interesującym faktem jest, że rekordowa wygrana w Skrzyszowie nie jest jedyną tak dużą w tym regionie. Rok wcześniej, 31 maja 2016, w Żabnie padła wygrana w wysokości 30 588 372,20 zł, co plasuje się na szóstej pozycji w rankingu największych wygranych w historii polskiego Lotto.

Gra w Lotto

Jak grać w Lotto, żeby wygrać? Niewątpliwie każdy chciałby znać odpowiedź na to pytanie. Nie da się jednak wskazać jednego, najlepszego rozwiązania - możliwości jest wiele.

Możesz zaufać losowi wybierając opcję "na chybił trafił", skorzystać z wcześniej zapisanych ulubionych lub ostatnio używanych kuponów lub też samodzielnie wybrać liczby, które uważasz za szczęśliwe. Zadanie polega na wytypowaniu 6 liczb z puli 49. Na jednym kuponie zmieści się do 10 zakładów, a koszt pojedynczego zakładu wynosi 3 złote.

Do zakładu możesz również dodać grę z Plusem za dodatkową złotówkę, dającą szansę na wygranie dodatkowego miliona złotych w osobnym losowaniu.

Losowania Lotto odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty o godzinie 22:00, więc masz wiele okazji, by wystawić na próbę swoje szczęście.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić