Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 

Zapakował do worków i wyrzucił psy w lesie. Okrutny sprawca zatrzymany

20

Zatrzymano mężczyznę, który wyrzucił w lesie psy zapakowane do worków. Okrutny sprawca wywiózł zwierzęta do lasu w Fabianowie w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie).

Zapakował do worków i wyrzucił psy w lesie. Okrutny sprawca zatrzymany
Zapakował do worków i wyrzucił psy w lesie. Okrutny sprawca zatrzymany (Facebook, Schronisko Ostrów)

O zdarzeniu poinformowało Schronisko Ostrów. Pracownicy placówki otrzymali zgłoszenie od kobiety, która przypadkiem natknęła się na bestialsko potraktowane zwierzęta. Gdyby tamtędy nie przechodziła, bezbronne czworonogi spotkałby jeszcze gorszy los.

Schronisko zaapelowało o pomoc w znalezieniu sprawcy brutalnego zdarzenia. - I teraz prośba do wszystkich dobrych ludzi: szukamy zwyrola, który to zrobił. Nie mamy słów na to bestialstwo - napisali przedstawiciele placówki.

To psiaki znalezione w workach w lesie w Fabianowie. Są już bezpieczne u nas w schronisku. Czy ktoś je rozpoznaje?? Nie można kryć "takich ludzi" inaczej to nigdy się nie skończy. Prosimy o pomoc w udostępnianiu posta i szukania zwyrodnialca - dodali pracownicy Schroniska Ostrów pod zdjęciami psów.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zapakował do worków i wyrzucił psy w lesie. Okrutny sprawca zatrzymany

Udało się znaleźć mężczyznę, który zawiązał worki z psami i wyrzucił je w lesie. Sprawca został zatrzymany w poniedziałek 29 sierpnia, jak informuje serwis wlkp24.info. 56-latek znajduje się w policyjnym areszcie.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, sprawca czeka na usłyszenie zarzutów. - Mężczyzna znajduje się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na terenie komendy. Zostanie mu postawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami - informuje funkcjonariusz.

Kodeks karny jasno określa kary za znęcanie się nad zwierzętami. Wyszczególnia również wykonywanie czynu ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy kara jest jeszcze bardziej dotkliwa.

Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu (...) działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - podaje k.k.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Wierny pies. Czekał pod szpitalem na opiekuna
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić