Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. TOS
|

Podgrzewacze do butów jadą za granicę. Sasin doposaża terytorialsów

19
Podziel się:

- Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o dodatkowe wyposażenie dla terytorialsów, którzy dzielnie bronią naszych granic przed agresywną operacją reżimu Łukaszenki - oznajmił we wtorek minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Pierwsze paczki z dodatkowym sprzętem wyjechały już do polskich służb - przygotowało je PGNiG.

Podgrzewacze do butów jadą za granicę. Sasin doposaża terytorialsów
Termosy i podgrzewacze do butów jadą na granicę. Jacek Sasin doposaża terytorialsów (PAP, Rafa� Guz)

"Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o dodatkowe wyposażenie dla terytorialsów, którzy dzielnie bronią naszych granic przed agresywną operacją reżimu Łukaszenki. Imigranci są tylko narzędziem. W takich chwilach, ramię w ramię musimy dbać o nasze bezpieczeństwo" - napisał na Twitterze Jacek Sasin.

Jak podało PGNiG, wobec napiętej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy spółka razem z Fundacją PGNiG udzieliły pomocy rzeczowej Wojskom Obrony Terytorialnej. Sprzęt przekazany przez spółkę ma ułatwić i usprawnić codzienną służbę żołnierzy na polskich granicach - zaznaczono w komunikacie.

Sprzęt jedzie na granicę

Jak podkreślił prezes PGNiG Paweł Majewski, ochrona polskich obywateli jest wpisana w misję Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz także: Wzrost cen prądu. "Przed nami długie lata podwyżek"
Mam nadzieję, że nasze wsparcie pomoże żołnierzom WOT w wykonywaniu ich codziennych obowiązków, szczególnie w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. PGNiG, jako spółka odpowiedzialna społecznie z dumą angażuje się w takie działania, doceniając tym samym rolę i zaangażowanie służb stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju - zaznaczył.

Według PGNiG przedmiotem darowizny dla żołnierzy jest 1 tys. sztuk termosów 1-litrowych, 4 tys. szt. światła chemicznego Lightstick i 4 tys. szt. podgrzewaczy do obuwia. Takie zapotrzebowanie zgłosił WOT.

Jednym z kluczowych obszarów działalności Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza są ochrona ludności i zdrowia oraz pomoc społeczna. Tym chętniej udzielamy naszego wsparcia, gdyż te cele pokrywają się również z tym, do czego powołane zostały WOT - poinformowała prezes fundacji Karolina Dłuska.

Napięta sytuacja na granicy

Jak poinformował we wtorek w Sejmie szef MSWiA Mariusz Kamiński bezpośrednio w pasie przy granicy Polski na Białorusi przebywa ok. 2-4 tysięcy nielegalnych migrantów, którzy - jego zdaniem - będą dążyli w najbliższym czasie do kolejnego szturmu na polską granicę. J

Jak dodał, na Białorusi przebywa około 15 tys. migrantów, a tygodniowo odbywa się około 40 lotów do Mińska z kilku państw świata, głównie Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Syrii i Libanu.

Według informacji Straży Granicznej w obozowisku na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu Kuźnicy przebywa ok. 800 osób, jednak od rana we wtorek nie odnotowano prób przekroczenia granicy w tym miejscu. W poniedziałek doszło tam do próby przekroczenia granicy przez grupę migrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Adam N 1973
2 miesiące temu
Chyba te podgrzewacze jadą NA granicę, nie ZA? I skończmy z durnymi anglicyzmami. Czy nie można mówić "terytorialni" zamiast "terytorialsi"? Profesjonalnie to nie brzmi, raczej jak jakiś lans. W ogóle co ta za językowa polsko-angielska zbitka-potworek? Albo angielskie "territorials" albo polskie "terytorialni". Pamiętam jak drażniło mnie gdy w latach 90tych na popularną grę "The Settlers" mówiono "setlersi". Liczba pojedyncza to "settler" więc ewentualnie mogłoby być "setlerzy" skoro "osadnicy" nie pasowało. Najwcześniej zetknąłem się z tym słownym dziwadłem w liceum, gdy na zespół "Scorpions" mówiłem "skorpioni" a koledzy pytali czy to jakiś nowy zespół 😀
???
3 miesiące temu
Podgrzewacze jadą za granicę ? noże na Białoruś ? naszym zapewne wystarczą przenośne ołtarze zakupione przez rząd?!. Aleluja i do boju.
Maciej
3 miesiące temu
Smiechu warte pan od aktywów sponsoruje wojsko z udzałem Polskich Spółek . Dosłownie brak słów na to co ci ludze wyprawiają w polsce.
rotfl
3 miesiące temu
To jest farsa skoro ciągle pompuje się kasę w wojsko terytorialsów a na granicy stoją i pilnują opluwani cały czas policjanci o nich się nie mówi. Nadmienię że jest tam ich kilka razy więcej niż wojska i terytorialsów razem. Skoro nic się nie mówi o policji to odeślijcie ich do rodzimych jednostek żeby było sprawiedliwie.
Jendrula
3 miesiące temu
Dobrze, że im dają takie rzeczy. Pytanie tylko czemu PGNiG musi to kupować. Czyżby w budżecie nie było już pieniędzy
Wladek
3 miesiące temu
"...jada za granice..." - to co !? "Terytorialsi" sa ...za granica!?
Xyz
3 miesiące temu
Wojsko, to ma być wojsko,a nie hurtownia gaci - kiedyś nogi owijało się onucami, a teraz jest taka odzież termoaktywna,że przy odrobinie ruchu jest wystarczająco ciepło. Podgrzewacze do butów?
zdziwiony
3 miesiące temu
Teraz widać ile "w tym kraju" pożytecznych idiotów i obcej nacji którą Rzeczpospolita przytuliła
Bena
3 miesiące temu
WOT do niczego sie nie nadaje chcą brać kasę i nic nie robić
Boski wiatr p...
3 miesiące temu
Chciałbym zauważyć że komentując negatywnie przeciw rządowi, wojsku, straży granicznej. W przypadku bardziej negatywnego rozwojowi sytuacji krytykujący jak i krytykowani skonczycie z związanymi rękoma na plecach w tych samych mogilach zbiorowych. Proszę krytkujacych o przyjzenie się jak rozegrała się sytuacja w jugoslowi. Więcej pokory. Spytaj się swoich bliskich którzy przeżyli wojnę czy im było tak fajnie jak wam teraz. Chyba rozmawiać nie umiecie żeby dowiedzieć się czegokolwiek.
Ogórek
3 miesiące temu
Pan Sasin jest bardzo dobrym człowiekiem
Wyborca
3 miesiące temu
Pan Sasin to bardzo dobry człowiek.
Roman
3 miesiące temu
Za pieniądze z wyborów kopertowych mógłby kupić od handlarza bronią z Lublina przynajmniej jakiś mały arsenał!
EUropejczyk
3 miesiące temu
Czy to wojsko może? Przed wojną to były zbiórki na "WDOWI GROSZ" i kupowali karabin maszynowy z podstawą i grawerunkiem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić