Niemcy jadą na granicę polsko-białoruską. Jest apel do MSW

Niemieckie i europejskie media zaznaczają, że to Niemcy są głównym celem migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Pojawiają się też informacje o pomocy wysłanej do Polski przez dwie niemieckie organizacje.

Niemcy jadą na granicę polsko-białoruską. Jest apel do MSW
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej (PAP, Straż Graniczna)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej staje się coraz bardziej napięta. Głośno jest o niej między innymi w zagranicznych mediach.

W wielu przekazach podkreśla się, że głównym celem migrantów są Niemcy. Władze tego kraju wzywają państwa członkowskie Unii Europejskiej do podjęcia działań w celu zażegnania kryzysu.

Polska czy Niemcy nie poradzą sobie z tym samodzielnie - powiedział dziennikowi "Bild" szef niemieckiego MSZ Horst Seehofer.

"Deutsche Welle", powołując się na białoruski kanał NEXTA, podaje, że większość migrantów w Kuźnicy to Kurdowie. Tymczasem "Der Spiegel" i "Suddeutsche Zeitung" donoszą, że działacze z organizacji pomocowych Seebrücke Deutschland i LeaveNoOneBehind ruszyli na granicę, by wspomóc koczujące tam osoby.

Aktywiści apelują do MSW

Niemieccy aktywiści zamierzają przekazać migrantom ciepłe buty, skarpety, koce i latarki. Pojawił się apel do niemieckiego MSW o zgodę na zabranie migrantów i uchodźców z Polski do Niemiec.

Tymczasem Grupa Granica apeluje o monitorowanie sytuacji i wywieranie nacisku na polskie władze, by zapewniały one pomoc humanitarną i medyczną na granicy. Jest też prośba o stworzenie korytarza humanitarnego.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić