Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Pogrzeby staną się jeszcze droższe. Ceny wzrosną nawet o 30 procent

150
Podziel się:

Nie cichną dyskusje na temat podwyżek nawet podstawowych produktów, które zostały spowodowane inflacją. Wygląda na to, że podobne problemy nie ominą nawet branży pogrzebowej. Ceny za organizację takich ceremonii prawdopodobnie znacznie wzrosną.

Pogrzeby staną się jeszcze droższe. Ceny wzrosną nawet o 30 procent
Polacy już teraz narzekają na koszty pogrzebów. Wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej (Getty Images)

Według ustaleń portalu Fakt w wyniku inflacji średnia cena pogrzebu wzrośnie do około 5,5 tys. złotych. Tak drastyczne podwyżki nie wynikają tylko ze zwiększonych kosztów produktów, lecz także prądu i gazu.

Pogrzeb – ceny. Ceremonia będzie jeszcze droższa

Na temat potencjalnych podwyżek zabrał głos Robert Czyżak. Prezes Izby Branży Pogrzebowej argumentował, że nawet przy najlepszych chęciach firmy pogrzebowe nie są w stanie utrzymać dotychczasowych cen.

Powiem na swoim przykładzie. Otrzymałem rachunek za energię za kilka miesięcy na kwotę 51 tys. zł. Dla mnie, osoby posiadającej panele fotowoltaiczne, to wzrost o 300 proc. Kolejna rzecz to wzrost cen gazu, co przekłada się na ceny kremacji – cytuje Roberta Czyżaka portal Fakt.
Zobacz także: Zobacz też: Znany tanatopraktyk zdradza kulisy swojej pracy. "Najtrudniejsze było pierwsze zamówienie"

Jak podkreślił Robert Czyżak, wzrost cen jest widoczny właściwie na każdej płaszczyźnie. Wzrosła między innymi wartość trumien, co stanowi bezpośrednią konsekwencję podwyżek cen drewna. Polacy powinni przygotować się na to, że wysokość zasiłku pogrzebowego, czyli 4 tys. zł, przestanie pokrywać koszty ceremonii ostatniego pożegnania.

Kolejny wzrost cen widzimy przy zakupie drewna do produkcji trumien. Z inflacją mamy do czynienia na każdej płaszczyźnie prowadzonej działalności gospodarczej. (...) Zakładając, że ceny naszych usług wzrosną o 30 proc., to średni koszt usług pogrzebowych może w tym roku wynieść ok. 5 tys. 500 zł – tłumaczył Robert Czyżak (Fakt).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
Trupadupa
4 miesiące temu
Panie Tusk, obniżył pan zasiłek pogrzebowy z 8000zł. na 4000zł. PAMIĘTAMY
kosmos
4 miesiące temu
Mają pomysł na rozpuszczanie zwłok w silnych zasadach a resztki kości zmielone i do urny. kilka dni temu taki artykuł był w internecie.
5000 się nale...
4 miesiące temu
Za dużo "pośredników" podczas pogrzebu pierwszy ksiądz organista gospodarz na cmentarzu ten co bramę otworzy następny płyte odsunie zasunie zamuruje na trąbce ktos zagra
Antoni
4 miesiące temu
Niedługo będą palić trupy nad brzegiem Wisły. jak w Indiach, a resztki do rzeki. Ekologicznie. Tak nas wiedzie wódz tysiąclecia do raju.
Mawer
4 miesiące temu
Tak się pleni liberalizm a ludzie chcieliby, żeby jak za komuny wszystko było darmo. To jest zasiłek pogrzebowy, nie musi starczyć na wszystko. Może być pogrzeb bez księdza, w urnie itd. A ludzie by chcieli jeszcze ukręcić kasę na konsolację i remont mieszkania po zmarłym.
scyth
4 miesiące temu
Ceny gazu w górę, to na kremacje mniej będzie chętnych.
wojtek
4 miesiące temu
Jest biznes!!!
Będzie taniej
4 miesiące temu
Chowajcie się bez księdza :-)
joleczka
4 miesiące temu
wiele lat temu zasiłek pogrzebowy wynosił ok. 7 ts. zyla, a teraz od jakiegoś czasu chyba coś kolo 4 tys... GRANDA
natura
4 miesiące temu
Ledwie 40 tys. lat temu nie grzebano zmarłych i nic dramatycznego się z tego powodu nie wydarzyło.
PYTACZ
4 miesiące temu
I JAK TU UMIERAĆ PANIE PREMIERZE ?? NO JAK ??
zbulwersowany
4 miesiące temu
Natychmiast podniesć OPIŁOWANY przez Tuska zasiłek pogrzebowy do 8 000 zł. i karać wszystkie hieny które zbijają na pogrzebach kokosy. Niestety gdyby zasiłek był nawet 20 000 zł to te hieny cmentarne zeżrą całość. Wprowadzić ceny urzędowe i karać za okradanie obywateli.
emeryt
4 miesiące temu
jedni leżą na Wawelu ,a "gorszy sort" pod płotem
tycio
4 miesiące temu
już dzisiaj pogrzeb wynosi powyżej 5000 zł, bo oprócz trumny, wianka, usługi, krzyża, ubrać trzeba doliczyć miejsce na cmentarzu usługę księdza, kościelnego, orgasnisty itp.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić