Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska| 
aktualizacja 

Polacy rzucili się na niemieckie sklepy. "Takich tłumów to już latami tu nie było"

23

Większość sklepów w galeriach handlowych wciąż pozostaje zamknięta, jednak Polacy mieszkający przy granicy znaleźli na to rozwiązanie! Masowo odwiedzają niemieckie sklepy. "Można zapomnieć, co to za kraj".

Polacy rzucili się na niemieckie sklepy. "Takich tłumów to już latami tu nie było"
Sklepy niemieckie są często odwiedzane przez Polaków mieszkających przy granicy (Mateusz Madejski)

Galeria handlowa w niemieckim mieście Schwedt w pobliżu polskiej granicy - parking pełny samochodów na polskich tablicach, z głośników nadawane są komunikaty o reżimie sanitarnym - po polsku.

Z różnych stron słychać polskie rozmowy. Niektórzy sprzedawcy mówią pół żartem, pół serio, że czasem można zapomnieć, w jakim jest się kraju.

Zobacz także: Ferie 2021. Dwugłos w rządzie? Müller rozwiewa wątpliwości
Zwykle pod koniec listopada robi się tłoczono, zwłaszcza w weekendy. Aż takich tłumów jednak nie było od lat - opowiada nam ekspedientka w niemieckim centrum handlowym "Oder Center"

Na tropie okazji, czyli Polacy w Niemczech

Jak mówi, widać, że zdecydowanie więcej jest Polaków. I nie ma co się dziwić - to efekt zamknięcia większości sklepów w polskich galeriach. Tymczasem w "Oder Center" niemal wszystkie sklepy działają - ograniczona jest tylko działalność biur podróży oraz kawiarni.

Sporo klientów również przyznaje, że przyjeżdża do niemieckich sklepów w poszukiwaniu okazji. W okolicy są sklepy największych lokalnych sieci - jak Lidl, Aldi czy Netto.

Znalazłem odkurzacz wodny za kilkadziesiąt euro w dyskoncie. W Polsce takie okazje się nie zdarzają - opowiadał dziennikarzowi WP Finanse jeden z klientów.

Zakupy w grudniu?

Polskie galerie handlowe otwierają się w grudniu, a to oznacza, że nie wiadomo czy Polacy będą dalej tłumnie odwiedzać niemieckie markety.

Niemieccy sprzedawcy mówią, że Polaków przekonać może nieduży jarmark bożonarodzeniowy, który powstanie w mieście pomimo pandemii.Decydującym czynnikiem mogą być też niedziele handlowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić