aktualizacja 

Skandal w szpitalu w Zgierzu. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci

1945

Wczoraj w mediach społecznościowych opublikowano oburzające zdjęcie półnagiej kobiety leżącej na podłodze. Okazało się, że to pacjentka z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Placówka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Skandal w szpitalu w Zgierzu. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci
Półnaga pacjentka na podłodze szpitala w Zgierzu.

Wstrząsające zdjęcia z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu trafiły do sieci w niedzielę 22 listopada. Na fotografiach widać półnagą, ubrudzoną fekaliami pacjentkę, która leży na podłodze i kurczowo trzyma się łóżka.

Autor zamieszczonego zdjęcia twierdzi, że kobieta leżała tak na podłodze przez kilka godzin. Szpital stanowczo temu zaprzecza, placówka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu

Jak czytamy w oświadczeniu, szpital zapewnia, że zdjęcie zostało zrobione na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut.

Z uwagi na materiał, który dziś ukazał się na FB, o złym traktowaniu pacjentów w szpitalu zakaźnym uprzejmie informujemy, że zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut. Pacjentka po wejściu na strefę personelu pielęgniarskiego przed godziną 8.00 miała wykonane wszystkie czynności pielęgnacyjne. Jednocześnie po wizycie pielęgniarskiej nastąpiła wizyta lekarska - czytamy w oświadczeniu szpitala.

Jednocześnie dyrekcja szpitala wyraziła żal z powodu zaistniałej sytuacji i zapewnia, że sprawa zostanie dokładnie sprawdzona, a cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień.

Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji, ponieważ personel Szpitala kieruje się niezwykłą empatią oraz chęcią pomocy. Zapewniamy, że sprawa zostanie wnikliwie sprawdzona. Cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień. Jeśli doszło do zaniedbania zostaną wyciągnięte konsekwencje. Do czasu wyjaśnienia prosimy o nieprzekazywanie nieprawdziwych, niesprawdzonych informacji, gdyż mogą być krzywdzące - przekazała dyrekcja szpitala w Zgierzu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jeszcze przed publikacją oświadczenia sprawą zainteresował się łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

By zweryfikować autentyczność zdjęć, skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala. Będziemy prosili o oficjalne wyjaśnienia w tej sprawie - wyjaśnia Anna Leder, rzecznik łódzkiego NFZ.

Incydentem zająć ma się także Łukasz Kucharski z kutnowskiego Biura Doradztwa Kryminalnego.

Nasze doradztwo kryminalne zostało poproszone o pomoc w wyjaśnieniu poniższych zdjęć, które przedstawiają sytuację w szpitalu zakaźnym w Zgierzu i sytuację leczonych tam pacjentów - napisał Łukasz Kucharski z Doradztwa Kryminalnego.
Zobacz także: Polska Pełna Pasji. Szpital na Karowej uruchomił "okno na maluszka", by pomóc rodzicom
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić