Polscy górale jednak nie tacy pazerni? "Doceńmy też to co mamy"

25

Jeden z użytkowników platformy X dokonał wnikliwego porównania kosztów kilkudniowego wypadu zarówno w polskie, jak i słowackie Tatry. Jak się okazało, wyjazd za naszą południową granicę może wiązać się ze znacznie większym wydatkiem, niż wypoczynek w kraju.

Polscy górale jednak nie tacy pazerni? "Doceńmy też to co mamy"
Wypoczynek w słowackich Tatrach może być znacznie droższy niz w Polsce. (Pixabay, Twitter, ArturWilk1981, Bmc)

Jeden z użytkowników portalu X o nicku "Bmc" w ostatnim czasie spędził kilka dni na odpoczynku w okolicach Popradu na Słowacji. Mężczyzna dokonał porównania kosztów kilkudniowego wyjazdu do naszych południowych sąsiadów, z którego wynika, że bardzo podobny urlop w Polsce może zakończyć się znacznie mniejszym wydatkiem.

Użytkownik portalu X zwrócił uwagę na fakt, że na Słowacji w ostatnich latach wiele rzeczy "niemiłosiernie podrożało". Ponadto - w jego opinii - Słowacy "wyszli na wprowadzeniu euro jak Zabłocki na mydle". Żeby nie być gołosłownym, przygotował on tabelkę, porównującą poszczególne wydatki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nieodpowiedzialne zachowania turystów w górach. "Zagraża to zdrowiu i życiu"

Porównanie wydatków może wyglądać zaskakująco

Praktycznie każda z wyszczególnionych przez mężczyznę pozycji okazała się być znacznie droższa niż porównywalna atrakcja w polskich Tatrach. Warto także pamiętać, że są to ceny obowiązujące przed wakacyjnym sezonem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

I tak oto trzygodzinny wstęp do basenów termalnych w Popradzie dla dwóch osób to koszt 211 złotych, podczas gdy w okolicach Zakopanego taka sama atrakcja kosztuje 138 złotych. Uwagę zwraca także znacznie mniejszy koszt 5-dniowego noclegu - wypad do słowackiej Wielkiej Łomnicy kosztuje 1950 złotych, podczas gdy pobyt w Murzasichlu w ośrodku o podobnym standardzie to koszt 1050 złotych. Mniej kosztował także obiad w schronisku po polskiej stronie Tatr.

Według użytkownika portalu, Słowacja stała się w ostatnich latach bardzo nieprzystępna dla przeciętnego turysty:

Według mnie jest drożej niż w Chorwacji czy we Włoszech. Przeciętnego Słowaka w swoim własnym kraju praktycznie nie stać na jedzenie w knajpach, korzystanie z atrakcji turystycznych czy spanie w lepszym hotelu. Knajpy czy baseny termalne praktycznie świecą pustkami…

Co więcej, mężczyzna twierdzi, że Polacy powinni docenić polskie Tatry:

Reasumując może tak bardzo nie narzekajmy na tych naszych górali pomimo wielu wad które posiadają i doceńmy tez to co mamy - zauważa.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić