Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Praca na kasie. Zdziwisz się, ile można zarobić w Lidlu i Biedronce

153
Podziel się:

Popularne sieci sklepów kuszą ofertami pracy na kasie. O ile niegdyś praca w dyskoncie kojarzyła się z fatalnymi płacami, o tyle teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na jakie zarobki mogą liczyć osoby zatrudnione w takich sieciach jak Biedronka, Lidl czy Żabka?

Praca na kasie. Zdziwisz się, ile można zarobić w Lidlu i Biedronce
Praca na kasie. Jak wyglądają stawki w popularnych sklepach? (Adobe Stock, Drobot Dean)

Jeszcze kilkanaście lat temu praca w dyskontach miała negatywny wydźwięk. Wiele sklepów oferowało głodowe stawki, a do tego trzeba było się liczyć ze spędzaniem 12 godzin na kasie - niejednokrotnie również w niedziele i święta. Obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Walka o pracownika sprawiła, że popularne sieci sklepów oferują lepsze warunki pracy niż niektóre korporacje. Na jakie stawki mogą liczyć osoby zatrudnione na kasie w Biedronce, Lidlu, Auchan i innych sieciówkach?

Praca na kasie. Jak wyglądają stawki w popularnych sklepach?

Łódzka "Gazeta Wyborcza" postanowiła przeanalizować temat pensji w popularnych sieciach sklepów. Zebrane informacje są najlepszym dowodem na to, jak na przestrzeni lat zmieniła się sytuacja osób zatrudnionych w dyskontach i hipermarketach.

Zobacz także: Medycy i pacjenci pozostawieni sami? Lekarz mówi wprost

Sieć Aldi zrezygnowała z okresu próbnego dla pracowników i oferuje dostęp do prywatnej opieki medycznej - obejmuje ona również rodziny pracowników. Zatrudnieni w Aldi mogą też liczyć na pakiet sportowy Medicover Sport, a część personelu otrzymuje dodatkowe środki na kartę przedpłaconą Aldi. Chociaż sieć nie podaje oficjalnie zarobków pracowników, to łódzka "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że pensje zaczynają się od 3 tys. zł brutto.

Biedronka gra za to w otwarte karty. Z informacji przekazanej "Wyborczej" wynika, że sprzedawca kasjer może liczyć na pensję nie mniejszą niż 3250 zł brutto. Stawki rosną wraz ze stażem. Dodatkowo personel może liczyć na różnego rodzaju programy socjalne - normą dla personelu jest m.in. dostęp do karty Multisport.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pracownik Carrefoura na stanowisku sprzedawca-kasjer może liczyć na ok. 2,3 tys. zł pensji. W przypadku pracownika działu mowa o kwocie 2,5 tys. zł. Do tego dochodzą takie benefity jak karta Multisport, prywatna opieka medyczna czy wyprawka szkolna i wyprawka w związku z urodzeniem dziecka.

Kaufland oferuje pracownikom zatrudnionym na kasie pensję w wysokości do 4,1 tys. zł brutto miesięcznie. Lider zespołu może liczyć na pensję do 5,65 tys. zł. Dodatkowo firma gwarantuje m.in. dostęp do platformy MyBenefit, kartę Multisport, prywatną opiekę medyczną i dodatkowe świadczenia związane m.in. z narodzinami dziecka.

"Wyborcza" informuje, że w sieci Lidl pracownik może liczyć na początku od 3,5 do 4,3 tys. zł brutto. Po roku pracy stawki idą w górę - do poziomu od 3,6 do 4,5 tys. zł brutto. Po dwóch latach pracy można liczyć na zarobki rzędu 3,9-4,8 tys. zł. Firma oferuje też kartę Multisport, ubezpieczenie na życie czy kurs języka obcego przez platformę eTutor.

Ciekawie wygląda kwestia zarobków w sieci Żabka. Działają one pod jedną nazwą, ale mają różnych właścicieli, co wynika z modelu franczyzy. Jednak z danych prezentowanych przez portal indeed.com wynika, że kasjer w Żabce może liczyć na co najmniej 3 tys. zł. Od właściciela danego sklepu zależy to, jakie benefity zaoferuje on swojemu pracownikowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(153)
rużnych
2 miesiące temu
Nieprawda inawet nie warto tęgo cztać 2300 ną rękę na kasie A przy tym każdy kasjer to potencjalny złodziej obstawiony 20oma kamerami i setki riech8użnych kontroli przerwy jak się uda a ten niby czas pracy Zresztą niech każdy próbuje!
Hehe
2 miesiące temu
Kurdej przeczytała ?
Kasjerka od 7...
2 miesiące temu
Kasjerka 2300 zł netoo i do domu Zdradzę wam tą tajemnicę . No i gratis użeranie się z klientami
Lewy.
2 miesiące temu
Taaak a wy myślicie że w Niemczech pracownicy supermarketach zarabiają miliony do ręki od 1300 do 1700eur a czynsz za małe mieszkanie 60m 900eur.
Anna
2 miesiące temu
W Lidlu jest cięzko o cały etat i na rękę po 7 latach pracy bierze się 2100zl
Wstyd Polsko
2 miesiące temu
Dino najgorsza siec wyzysk ludzi nadmiar obowiazkownie jestes tylko kasjerem sprzedawcą ciągle nadgodziny ciągle brak ludzi na zmianach po 3 osoby nawet w okresie przedswiatecznym a 4 to luksus na market gdzie kolejki non stop.Nękanie pracownikow ciaglymi kontrolami zeby tylko mozna bylo cos znalesc i nie dac i tak mizernej premii.Wyplata???2300 czasem 2400 i nara.
Gość
2 miesiące temu
W jakiej żabce 3 tysiące? Chyba za 300 godzin w miesiącu, spytajcie pracowników ,żarty jakieś. Dalej pracujemy za michę ryżu lub mniej
Michał
2 miesiące temu
Strajk róbcie za 400e to tygodnia w Niemczech nie przeżyjesz a tu cały miesiąc ludzie muszą pracować ciężko wstyd i hańba oszukują ludzi widzę to choć pracuje przy biurku w innej branży szkoda mi ich wszystkich a niech nie przyjdą do pracy przez tydzień wszyscy i co im zrobią brońcie swoich rodzin i zdrowia bo macie jedno
Omikron
2 miesiące temu
To w Carrefourze placa ponizej pensji minimalnej!? (2300-2500) Minimalna jest obecnie 2800. Chyba, ze "autor" miesza netto z brutto!?
Obywatel
2 miesiące temu
Reklamę robią zachodnim korporacjom które płacą netto głodowe pieniądze dla polskich biedaków!!! Syf!!!
Kasjerka
2 miesiące temu
Nie płacą tyle Pracuje w Biedronce to Wiem
Kasjer
2 miesiące temu
Nie prawda te sumy podawane są przez zarząd a pracownik nigdy nie widział takich kwot żeby pisać trzeba zorientować się jakie zarobki w rzeczywistości mają pracownicy zbliżone do najniższej krajowej a po nowym roku nawet mniej
KASJER
2 miesiące temu
Po 12 latach mam 2950 BRUTTO W Bierze są 3 strefy płac A Warszawa i okolice najwyższą B duże miasta Łódź ,Kraków itd.i prowincja najniższe cała prawda zapraszam tych grafomanów do Staszów i niech napiszą o zarobkach prawdiwych
Ola
2 miesiące temu
Prawie 3300 brutto ,to netto 2600 zł na miesiąc, śmieszne wychwalanie/opiekunka do osób starszych zarabia w De na miesiąc najmniej 6000 zl/zaznaczam na czysto plus dodatek ,gdy jest w Polsce 400zl plus podziękowanie od rodziny w Niemczech przeważnie 50euro.Tyle razem za jeden miesiąc. Za wyżywienie nie płacę ani centa,dojazd do pracy zapewnią firmą.Tak to też nazwać można reklama ,ale ja do kasy do Lidla itp nie wrócę. Wystarczy trochę nauki niemieckiego, kiedyś myślałam, że to nie dla mnie nie dam rady.Ale juz tak jeżdżę kilka lat i nie żałuję tej decyzji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić