Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Prokuratura w stodole ministra Jana Szyszko. Sprawdza, skąd ma skórę rysia

139
Podziel się:

Śledczy mają ustalić, czy skóra rysia, którą szef resortu ochrony środowiska udekorował jedno z łóżek, pochodzi z legalnego źródła. Na posiadanie takiego trofeum trzeba mieć pozwolenie.

Jan Szyszko w swojej stodole w Tucznie
Jan Szyszko w swojej stodole w Tucznie (PAP, Marcin Bielecki)

O rozpoczęciu śledztwa w sprawie skóry rysia informuje "Gazeta Wyborcza". - Wpłynęło zawiadomienie w sprawie przechowywania wyprawionej skóry rysia na terenie budynku w Tucznie, należącym do Jana Szyszki. Osoba, która zgłosiła nam tę sprawę, już została przesłuchana. Sprawę przekazaliśmy policji. W dniu 24 lipca 2017 roku wszczęte zostało dochodzenie - potwierdził w rozmowie z "GW" Piotr Łosiewski z Prokuratury Rejonowej w Wałczu.

O stodole ministra Szyszko w Tucznie zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy minister zapraszał do niej przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prawicowych dziennikarzy. Okazało się wtedy, że ponad 300-metrowy budynek gospodarczy, którego wartości minister nie podał w oświadczeniu majątkowym, to w rzeczywistości odrestaurowana nieruchomość z salą do biesiad, położona nad malowniczym jeziorem. Sprawą zajęła się prokuratura, ale ostatecznie odmówiła wszczęcia postępowania.

Zobacz także: Nitras kontra Szyszko

O tym, co znajduje się we wnętrzu stodoły, którą minister woli nazywać "stacją badawczą", dowiedzieliśmy się w maju, gdy opisała je jedna z prawicowych dziennikarek. „Minister Szyszko we własnych progach niewątpliwie zyskuje, zwłaszcza jeśli ktoś lubi dość poufały, jowialny, trochę rubaszny styl bycia. (...) Pierwsze dobre wrażenie psują mi jednak widoczne na każdym kroku myśliwskie trofea. Wypchane zwierzęta, poroża na ścianach, skóry dzików na podłodze, a saren i nawet rysia ze szklanymi oczami - na meblach" - czytamy w portalu wpolityce.pl.

Informacja o tym, że na jednym z łóżek w stodole ministra leży skóra rysia, wzburzyła ekologów. Przypominają oni, że od 1995 ryś jest objęty ścisłą ochroną gatunkową w naszym kraju i jest wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. A jeśli nie jest to polski ryś, to zgodnie z prawem, na posiadanie jego skóry trzeba mieć specjalne pozwolenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(139)
Tkm
5 lata temu
Nie podniecajcie się nic mu nie grozi w państwie pis
adam
5 lata temu
Solejuk ma skórę Rysia ? A co na to Rysiu ?
Jarek
5 lata temu
prokuratura bada a koledzy zamiotą sprawę pod dywan.
Natka
5 lata temu
Wg nowej ustawy o sądach, jak jakiś sędzie będzie chciał wydać wyrok na Szyszkę zostanie przeniesiony bez uzasadnienia i zgody na inny oddział. Który się teraz odważy wydać wyrok na PiSowca? Są bezkarni.
alekz
5 lata temu
Z Rysia skórę zdarli.. Co teraz zrobią posłowie .N bez swojego wodza?
cdn
5 lata temu
CIEKAWE KIEDY RUDEGO DOŁĄCZY DO KOLEKCJI
%%%%%%
5 lata temu
Wredna, rozpasana łachudra, mam nadzieje ze go szybko odstrzelą z tego stanowiska.
lioon
5 lata temu
Ale afera o skórę śmiechu warte
aaaaaaa
5 lata temu
I co z tego?? Prokuratura swoich nie tyka więc nic mu nie grozi, pokazali to np. przy liście córki leśniczego... normalny człowiek wręczając urzędnikowi kopertę, nagrany, był by oskarżony o łapówkę ale nie władza.
AA
5 lata temu
stacja badawcza do badania dziennikarek
JUZ ZA CHWILE
5 lata temu
KIEDY PRAWO PIERWSZEJ NOCY DLA WADCOW PIS???
Tu i teraz
5 lata temu
a pióra bażantów też znaleźli ?
TomAs
5 lata temu
Szyszko do wypchania. Szklane oczy juz ma od przepicia
Jaca1968
5 lata temu
I co mu zrobią? Wszyscy mogą go cmoknąć w szyszkę. "Dobra zmiana" chroni go od wszelkiego zła, sprawiedliwości i nawet prawa! Tak działa pis.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić