Przebudowa skrzyżowania, na którym Macierewicz miał wypadek

10
Podziel się:

Będzie przebudowa skrzyżowania w Lubiczu Dolnym koło Torunia, na którym doszło do wypadku z udziałem samochodu Antoniego Macierewicza. W ubiegłym roku doszło tam do 8 kolizji.

Przebudowa skrzyżowania, na którym Macierewicz miał wypadek
(PAP, Tytus Żmijewski)

Jak informuje RMF FM, koszty tej przebudowy to co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

Drogowcy twierdzą, że apelowali o zmianę na tym skrzyżowaniu już nie raz. Te prośby wróciły po wypadku kolumny Macierewicza. Zdecydowali się prosić o pieniądze na analizę, co należy zrobić, żeby skrzyżowanie było bezpieczniejsze.

Jak doszło do wypadku z udziałem samochodu Macierewicza?

Do wypadku doszło w styczniu przy zjeździe z autostrady A1 na drogę krajową nr 10 w Lubiczu Dolnym. Według świadków, wszystkie samochody zatrzymały się na czerwonym świetle na drodze w kierunku Warszawy. W ciąg aut miały się wbić limuzyny Żandarmerii Wojskowej, które jechały ponad 130 km/h. W sumie w zdarzeniu brało udział osiem pojazdów, w tym auto wiozącego szefa MON Antoniego Macierewicza.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały ranne, jednym z poszkodowanych jest osoba z ministerialnej kolumny.

Sam minister Macierewicz, który wracał z Torunia do Warszawy, przesiadł się do innego pojazdu i - zdaniem polityków PO - w niecałe półtorej godziny przejechał ponad 260 km dzielących go od Warszawy, by zdążyć na uroczystość wręczenia nagrody "Człowieka Roku" prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić