Rekordowe pensje ratowników wodnych w Gdyni. Znamy stawki

139

Ratownik wodny to osoba stojąca na straży bezpieczeństwa pływających ludzi. Taka praca to naprawdę wielka odpowiedzialność. Czy ich ciężka praca przekłada się na zarobki? Sprawdź, ile zarabiają ratownicy WOPR.

Rekordowe pensje ratowników wodnych w Gdyni. Znamy stawki
Zdjęcie ilustracyjne (Agencja Wyborcza.pl, Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl)

Wielu z nas uważa, że praca ratownika wodnego jest łatwa, przyjemna i polega w głównej mierze na opalaniu oraz rozmowach z przypadkowo spotkanymi ludźmi. Jednak nic bardziej mylnego.

Główne obowiązki ratownika wodnego to szeroko pojęta ochrona ludzkiego życia. Przez większość czasu, osoby dbające o bezpieczeństwo w wodzie, skupiają się na działaniach prewencyjnych, mających nie dopuścić do sytuacji zagrożenia życia.

Ratownik to jeden z pierwszych wyborów wśród osób, które zastanawiają się, jak znaleźć pracę na wakacje. Aby móc rozpocząć swoją przygodę z tym zawodem należy ukończyć odpowiednie kursy i poświęcić wiele godzin na ćwiczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wieniawa według rankingu jest warta aż 134 miliony! Ma tyle w portfelu?

A ile zarabiają ratownicy WOPR?

Jak podaje portal strefabiznesu.pl tegoroczne zarobki dla ratowników mają być wyższe, niż rok temu. W Gdyni przekroczą one 8 tys. zł miesięcznie brutto.

32 zł brutto/godz. otrzyma ratownik wodny, czyli 8432 zł brutto za miesiąc mający 264 h pracy. Z kolei 34 zł brutto/godz. dostanie ratownik wodny pełniący funkcję starszego ratownika kąpieliska. W skali miesiąca będzie to 9486 zł brutto za 279 h pracy.

Warto również wspomnieć, że ubiegłym roku stawki w Trójmieście wynosiły od ok. 20 do 23 zł brutto za godzinę pracy. W skali miesiąca dawało to ok. 5,8 tys. zł brutto.

Dodajmy, że w Bychowie w wejherowskim będzie można zarobić od 6 076 do 6 944 zł. Co istotne pracodawca zapewnia nocleg i posiłek. Wysokość wynagrodzenia uzależniona będzie od posiadanego stopnia, stażu oraz pełnionej funkcji.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić