Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Robert Bąkiewicz dostanie od rządu miliony zł. Na co zostaną wydane?

48
Podziel się

Do organizacji założonej przez Roberta Bąkiewicza mają trafić niemałe pieniądze. "Gazeta Wyborcza" donosi, że chodzi o 4 mln zł z Funduszu Patriotycznego, za którego powołanie odpowiada premier Mateusz Morawiecki.

Robert Bąkiewicz dostanie od rządu miliony zł. Na co zostaną wydane?
Robert Bąkiewicz (w środku) (AKPA)
bEKvaDVh

"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości mocno zabiega o sfinansowanie siedziby Centrum Niepodległości przez Fundusz Patriotyczny. Według gazety projekt dostał pozytywną ocenę (198/200 punktów).

Roty to kolejna organizacja, którą założył Robert Bąkiewicz, który w ostatnią niedzielę zagłuszał warszawski wiec opozycji "Zostajemy w Europie". Dwie pozostałe – Straż Narodowa i Marsz Niepodległości – już dostały 3 mln zł z Funduszu Patriotycznego, z czego 1,7 mln zł jest przeznaczone na zakup »ośrodka szkoleniowego« (ma się to stać do końca listopada). Jednak Centrum Niepodległości to coś nowego. Bąkiewicz złożył wniosek w ramach tzw. priorytetu II programu "Wolność po polsku 2021". Jak wyliczył, na zakup samej nieruchomości pod Centrum potrzebuje 4,5 mln zł. Pozostałe koszty to m.in. sprzęt komputerowy za 50 tys. zł, meble też za 50 tys., miesięczna pensja osoby ds. akcji promocyjnych (4 tys.). Na te wszystkie cele Roty chcą od państwa 3,9 mln zł - pisze "GW".
bEKvaDVj

Pozostała kwota - 712 tys. - to wkład własny wnioskodawcy. "To inteligentne posunięcie – taki poziom wkładu własnego (15 proc. całej kwoty) daje z automatu pierwszeństwo przed wnioskami, gdzie wkład własny jest na poziomie 0 lub 10 proc." - analizuje gazeta.

Piotr Mueller zapytany o miliony dla Roberta Bąkiewicza

O wielką kasę dla Roberta Bąkiewicza pytany był rzecznik rządu Piotr Mueller.

Przez ostatnich 30 lat było takie przeświadczenie, że środowiska prawicowe, konserwatywne, patriotyczne powinny być odcięte od finansowania. (...) Wszystkiego rodzaju środowiska od prawa do lewa mają dofinansowanie na działalność związaną z kulturą czy wydawniczą - odpowiedział, cytowany przez Onet.
bEKvaDVp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvaDVK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(48)
Chore
7 dni temu
Polska wyda 7 milionów na faszystów, którzy są bojówkarzami PIS-u.
LLLLLL
1 tyg. temu
W NAGRODĘ ZOSTANIE OCHRONIARZEM KACZYŃSKIEGO.
Polak
1 tyg. temu
No i dobrze. Patriotyzm powinien być doceniany i premiowany.
bEKvaDVL
aq1
1 tyg. temu
marsz niepodleglosci przejmuje pis wladze
aq1
1 tyg. temu
pis ich kupuje juz nie beda niezalezni jak konfederacja czy tez pis jest z nimi
Adolf
1 tyg. temu
Przecież Pan Bunkiewicz w celu szerzenia swoich tez światopoglądowych nie może sobie siedzieć w jakimś tam - dajmy na to - Pruszkowie, tylko powinien mieć jakąś super siedzibę w centrum Warszawy. Do tego powinna mu służyć jakaś luksusowa limuzyna. Czy na prawdę nie stać nas, żeby Pan Robert mógł sobie jeździć jakimś, np. Maybachem albo innym w miarę wygodnym autem (może z otwartym dachem do jakichś marszów, gdzie mógłby przejeżdżać ulicami na stojąco z wysuniętą ręką do przodu?). Czy na prawdę Państwa Polskiego nie stać na takie minimum, tylko rzuca jakieś ochłapy kilkumilionowe na propagowanie tak pięknych wartości (miłość do bliźniego, tolerancja, wolność)?
gość
1 tyg. temu
emeryt POmieszanie z POplątaniem , jakiego faszyzmu?!Poskość!!!!!
luk
1 tyg. temu
jeśli miłość do Polski to nacjonalizm to popieram!!
ciort
1 tyg. temu
Talib z Polski
emeryt
1 tyg. temu
te pieniądze będą przeznaczone na propagowanie faszyzmu w polsce.
gość
1 tyg. temu
Takich ludzi trzeba wspierać!Polskość to normalność her tuski
gość
1 tyg. temu
to ciekawe, że niektórzy patriotyzm mylą z faszyzmem!!!
gość
1 tyg. temu
I bardzo dobrze!!
bEKvaDVD
MC5
1 tyg. temu
Nazwisko tego faceta sugeruje, że jego główne zajęcie to zbijanie, bądź puszczanie bąków.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić