Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Sensacyjna plotka. Biedronka milczy. Mówią o tym pracownicy

274

Na początku 2022 roku rząd uszczelnił przepisy dotyczące handlu w niedzielę, przez co duże sieci przestały otwierać swoje sklepy pod pretekstem pełnienia funkcji placówki pocztowej. Jednak - wedle nieoficjalnych doniesień - Biedronka ma w planach otworzyć sklepy już w najbliższą niedzielę metodą "na klub czytelnika". Czy 7 sierpnia wypożyczymy książkę w Biedronce, a przy tym zrobimy zakupy?

Sensacyjna plotka. Biedronka milczy. Mówią o tym pracownicy
Biedronka otworzy sklepy w najbliższą niedzielę? Zaskakujące informacje (Getty Images, Bartek Sadowski)

Biedronka szykuje się do otworzenia sklepów w najbliższą niedzielę niehandlową. Pracownicy sklepów z różnych części Polski dowiedzieli się od przełożonych, że mają nastawiać się na pracę na zakończenie tego tygodnia - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Biedronka otworzy sklepy w najbliższą niedzielę? Zaskakujące informacje

Czy Biedronka planuje otworzyć sklepy metodą "na klub czytelnika"? Na razie nie ma na to dowodów. Osoby znające sprawę opierają się na rozmowach na linii pracownik-przełożony, nie ma na to żadnych dowodów na piśmie.

Anna Gonera, skarbnik w NSZZ "Solidarność" w Biedronce, w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl twierdzi, że otwarcie sklepów w niedzielę niehandlową "jest już pewne". Brak potwierdzonych informacji w tej sprawie tłumaczy tym, że "tak działa nasza firma", a stosowne decyzje mają zapaść "za pięć dwunasta".

Z tego co wiemy, teraz (7 sierpnia - red.) ma się otworzyć w całej Polsce 600 sklepów. 14 sierpnia otworzy się 300 dodatkowych. To będzie już 900 i tak sukcesywnie, coraz więcej - twierdzi Anna Gonera.

Plotki o tym, że Biedronka zamierza obchodzić przepisy dotyczące zakazu handlu pojawiały się w sieci już kilka tygodni temu. Wtedy sporo mówiło się o tym, że popularna sieć sklepów chce wykorzystać metodę "na placówkę medyczną" i oferować różnego rodzaju usługi zdrowotne. Teraz sposób na funkcjonowanie w ostatni dzień tygodnia ma być inny.

Warto przy tym zauważyć, że czytelnie w wybranych sklepach otworzyli franczyzobiorcy Intermarche oraz Carrefoura.

Nowe przepisy, jakie weszły w życie na początku 2022 roku stanowią, że zakaz handlu w niedziele i święta nie obejmuje "placówek handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku". Biblioteki czy kluby czytelnika, jako instytucje kultury, łapią się pod ten wyjątek.

Biedronka nie komentuje pojawiających się plotek. Jednak pracownicy popularnej sieci ujawniają, jak miałby wyglądać cały proceder związany z metodą "na klub czytelnika". - Koleżanka dostała informację od jednego ze sklepów: "Będziemy otwarci, będziemy czytelnią. Dostaniemy około 140 sztuk książek. Klient będzie miał aplikację i będzie mógł czytać książki za 3 zł" - mówi Gonera.

"Dziennik Wschodni" informował z kolei, że przy wejściach do sklepów pojawią się specjalne regały z półkami. "Klient wchodząc będzie brał egzemplarz, a kaucja za niego zostanie mu doliczona do zakupów. Dostanie też voucher na tę kwotę, który będzie mógł sobie wykorzystać przy następnych zakupach" - napisał lubelski portal.

Część pracowników donosi też, że w Biedronkach montowane są urządzenia, za pomocą których będzie się można rejestrować do lekarzy specjalistów. W sklepach mają się też pojawiać półki z produktami medycznymi. Byłby to dowód na to, że Biedronka chce też działać w niedziele niehandlowe w oparciu o metodę "na placówkę medyczną".

Zobacz także: "Dzikie Pola" w Wielkopolsce. Impreza na czasy inflacji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić