aktualizacja 

Stacja "Żabka" otworzyła się w Opolu. Youtuber sprawdził, po ile benzyna

42

Stacja paliw "Żabka"? Nie od wczoraj wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Pojawienie się stacji z logo popularnych sklepów franczyzowych wywołało niemałe poruszenie. Youtuber Dymitr Błaszczyk z kanału "Sprawdzam Jak" postanowił, dosłownie, sprawdzić jak taka stacja funkcjonuje.

Stacja "Żabka" otworzyła się w Opolu. Youtuber sprawdził, po ile benzyna
Płatność za paliwo w Żabce? Tak jest na jednej ze stacji w Opolu (YouTube)

Bardzo szybko można przekonać się, że stacja "Żabka" jest w rzeczywistości niczym innym, jak sklepem "Żabka", połączonym ze stacją benzynową. Są dwie kasy, jest też dwóch właścicieli.

Przy każdym z dystrybutorów widnieje napis "Za paliwo zapłać w sklepie "Żabka"" - i to jest pierwsza nowość.

6,39 zł to całkiem dobra cena! - skomentował Dymitr i zabrał się za tankowanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 01.03, godzina 11:50

Co jeszcze wyróżnia "Żabkę" - stację od innych tego rodzaju sklepów? Można w niej kupić rzeczy motoryzacyjne, jak choinki zapachowe, płyn do chłodnic, płyn do spryskiwaczy, kamizelka odblaskowa czy gaśnica. Co więcej - jest to prawdopodobnie jedyna w Polsce Żabka czynna całodobowo - poza tymi na dworcach. Dodatkowo, jak przystało na większą stację benzynową, można tu skorzystać z toalety.

Zakupy w "Żabce" na stacji

Dymitr obowiązkowo zrobił zakupy. W jego koszyku znalazły się chipsy paprykowe, woda, red bull, snickers, camembert president i guma airways oraz małego hot doga, co razem kosztowało 40zł 57gr

Dymitr wybrał się na najbliższą stację paliw i pobliską Żabkę, żeby porównać ceny. Ostatecznie okazało się, że w cenach między "Żabką" na stacji, a tej niezależnej, różnic nie ma.

Najbliższy Orlen miał benzynę i diesla po 5 gr droższe. Jeśli chodzi o zakupy spożywcze - chipsy kosztowały 10,69 zł a w Żabkach 8,99 zł. Snickers kosztował 5,29 zł na Orlenie a w Żabce 3,90 zł.

Zobacz także: PIERWSZA STACJA BENZYNOWA ŻABKA - JAK WYGLĄDA i PO ILE PALIWO?!

Z kolei gumy airways 2,80 zł a na Orlenie 4zł. Redbull kosztował 8,89 zł na Orlenie a w Żabce 7,20 zł. Camembert udało się kupić tylko w Żabce, gdzie kosztował 6,99 zł. Hot dog na Orlenie kosztował 7,49 zł a w Żabce 6,50 zł. A w smaku jak go jadłem nie czułem różnicy - przyznał youtuber.

Stacja paliw "Żabka" pod kątem cen wypada naprawdę nieźle - podsumował Dymitr.

Dodajmy, że "Żabka" dopiero ruszyła z opcją zakupów na stacjach benzynowych. Od dłuższego czasu takie rozwiązanie na niektórych stacjach BP stosuje "Auchan".

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić