Szukają kobiet do pracy w Szwajcarii. Płacą nawet 40 tys. zł na miesiąc

80

Polki, które narzekają na zbyt niskie zarobki w naszym kraju, mogą skorzystać z coraz częściej pojawiających się ofert pracy ze Szwajcarii. Zarobki w tym kraju mogą przekraczać nawet 40 tys. zł. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pracę?

Szukają kobiet do pracy w Szwajcarii. Płacą nawet 40 tys. zł na miesiąc
W Szwajcarii poszukiwane są pielęgniarki. Można zarobić nawet 40 tysięcy złotych (Getty Images,, Team Static)

Europejski rynek pracy jest otwarty na pracowników z Polski. Tyczy się to także kobiet, które na Zachodzie mogą znaleźć bardzo dobrze płatne zajęcie. Choć wiele Polek szuka zatrudnienia w Niemczech, to znacznie lepsze pieniądze można zarobić w Szwajcarii.

Na portalach rekrutacyjnych można znaleźć ogłoszenia, które zagwarantują zarobki w kwocie nawet ponad 40 tysięcy złotych. Na takie pieniądze może liczyć pielęgniarka, która rozpocznie pracę w przychodni, szpitalu czy centrum rehabilitacyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kiedy umowa B2B, a kiedy etat? Oto podstawowa cecha stosunku pracy

Atrakcyjne zarobki dla pielęgniarki w Szwajcarii. Te warunki musisz spełnić

Aby zdobyć zatrudnienie, trzeba jednak spełnić konkretne warunki. Absolutnie konieczne jest ukończenie kierunkowej edukacji i uzyskanie dyplomu. Kandydatka powinna także mieć minimum trzy lata doświadczenia w zawodzie, a także posługiwać się językiem niemieckim co najmniej na poziomie B1.

Warto wspomnieć, że najniższe stawki dla pielęgniarek w Szwajcarii zaczynają się od około 6 tysięcy franków. W przeliczeniu na polską walutę daje to niecałe 27 tys. zł. Często spotykanym benefitem jest także trzynasta pensja, a także różnego rodzaju dodatki.

Pielęgniarki są także poszukiwane w Niemczech. Osoby posiadające pozwolenie na wykonywanie zawodu mogą zarobić co najmniej 5 tysięcy euro, czyli ok. 21,5 tys. zł.

Tyle można zarobić za pracę na pełen etat, czyli 160 godzin w miesiącu. W wielu przypadkach pracodawcy oferują jeszcze bezpłatne zakwaterowanie, a także nawet 30 dni płatnego urlopu. Dodatkowe pieniądze możemy natomiast otrzymać za pracę w nocy, weekendy lub święta, a także za nadgodziny.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić