aktualizacja 

Tak żyje Bill Gates. Nie do wiary, co ma w domu

77

Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Nic więc dziwnego w tym, że ma bardzo luksusowy dom w przepięknej okolicy. Jego posiadłość została wyposażona w mnóstwo udogodnień. Wiele osób o takich warunkach może tylko pomarzyć.

Tak żyje Bill Gates. Nie do wiary, co ma w domu
Dom Billa Gatesa (Getty Images, Wikimedia Commons)

Bill Gates ma luksusowy dom w miejscowości Medina w stanie Waszyngton w USA. Portal Business Insider USA ustalił, że posiadłość była budowana aż siedem lat i pochłonęła 63 miliony dolarów (przeszło 235 milionów złotych).

Domownicy mogą z okien podziwiać jezioro Washington. Posiadłość nazywa się Xanadu 2.0. Nie jest to przypadek. Inspirację stanowiła posiadłość tytułowego bohatera kultowego filmu "Obywatel Kane".

Gates i jego bliscy mają na wyłączność nowoczesne kino. Ma ono 1900 metrów kwadratowych. Widzowie - maksymalnie 20 osób - mogą skorzystać z automatów do popcornu i innych przekąsek.

Raj na ziemi. Tak mieszka Bill Gates

W domu jest też 18-metrowy basen wyposażony w system muzyczny. Stworzona została również siłownia o powierzchni sięgającej 230 metrów kwadratowych.

Po przekroczeniu domu goście Gatesa otrzymują plakietki. Dzięki nim łączą się ze specjalnym systemem klimatyzacyjnym, który dostosowuje temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach do ich potrzeb. Podobnie jest z oświetleniem oraz muzyką.

Gates ma też prywatną bibliotekę. Jej powierzchnia to aż 2100 mkw. W posiadłości znajdują się poza tym aż... 24 łazienki!

Gdy warunki atmosferyczne na to pozwalają, domownicy mogą udać się na plażę. Tam czują się jak na Karaibach, a wszystko dlatego, że właśnie stamtąd Gates importuje piasek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić