aktualizacja 

Taka kartka zawisła w Żabce w Świnoujściu. Mamy komentarz sklepu

359

Od jakiegoś czasu sporo mówi się kradzieżach artykułów spożywczych w sklepach i marketach. Media społecznościowe obiegły zdjęcia zabezpieczeń antykradzieżowych, jakie pojawiły się np. na maśle. W jednym ze sklepów Żabka w Świnoujściu pojawiła się kartka, z której wynika, że z półek ginie także masło orzechowe i Nutella. Zwróciliśmy się w tej sprawie do biura prasowego firmy Żabka.

Taka kartka zawisła w Żabce w Świnoujściu. Mamy komentarz sklepu
Taka kartka pojawiła się w jednym ze sklepów Żabka w Świnoujściu (Twitter)

Do niedawna specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe pojawiały się m.in. na odzieży czy produktach alkoholowych. Rekordowa inflacja sprawiła jednak, że sytuacja uległa zmianie. W ostatnim roku znacząco podrożały m.in. masło i olej. Okazało się, że te właśnie produkty coraz częściej padają łupem złodziei.

Niektóre markety zdecydowały się nawet na zastosowanie zabezpieczeń antykradzieżowych na kostkach masła. Specjalne zabezpieczenia na maśle powodują, że w razie próby jego kradzieży, przekroczenie bramki za kasą skutkować będzie uruchomieniem sygnału alarmowego.

Są też inne sposoby. Właściciel jednego ze sklepów Żabka w Świnoujściu w województwie zachodniopomorskim z uwagi na powtarzające się kradzieże masła orzechowego i Nutelli postanowił przenieść te produkty bliżej kasy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"

Jeden z użytkowników Twittera opublikował zdjęcie kartki z informacją dla klientów, jaką wywieszono na półce w tym sklepie.

Ze względu na notoryczną kradzież Nutelli i masła orzechowego w/w towar dostępny jest przy kasie - czytamy na kartce.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odpowiedź biura prasowego Żabka

Zwróciliśmy się z zapytaniem do biura prasowego Żabki, czy takie kradzieże zdarzają się często oraz, czy odnotowano podobne sytuacje także w innych sklepach tej sieci.

Opisywana sytuacja ma charakter incydentalny. Kartka wskazana na zdjęciu była inicjatywą naszego franczyzobiorcy i została już usunięta - przekazało nam biuro prasowe Żabka Polska

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić