Twórca TikToka odchodzi. Miliarder wyznał: "Nie jestem zbyt towarzyski"

14

Trzęsienie ziemi w ByteDance. Firma, która jest właścicielem TikToka poinformowała, że jej założyciel Zhang Yiming ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego. Miliarder podał dosyć zaskakujące powody swojej decyzji.

Twórca TikToka odchodzi. Miliarder wyznał: "Nie jestem zbyt towarzyski"
Zhang Yiming odchodzi ze stanowiska (Getty Images)

Agencja Reutera poinformowała o zmianach w ByteDance. Założyciel chińskiego giganta technologicznego Zhang Yiming poinformował swoich pracowników, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego. Jego następcą zostanie dyrektor działu kadr, Liang Rubo.

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego jest największym wstrząsem w ByteDance od czasu jego uruchomienia w 2012 roku. To właśnie ta firma jest właścicielem TikToka. Yiming zapewnił, że będzie pracować z Liangiem przez następne sześć miesięcy, aby zapewnić płynne przejście na stanowisku.

W przekazanej notatce Yiming uzasadnił swoją decyzję. Przyznał, że mimo 10-letniego doświadczenia brakuje mu umiejętności, które czyniłyby go idealny menadżerem. Poza tym doszedł do wniosku, że gdyby nie był dyrektorem generalnym, to miałby większy wpływ na długoterminowe inicjatywy ByteDance. Rezygnacja Yiminga nastąpiła niecały miesiąc po tym, jak dyrektor finansowy firmy Shouzi Chew został dyrektorem generalnym TikToka.

Bardziej interesuje mnie analiza zasad organizacyjnych i rynkowych oraz wykorzystanie tych teorii do dalszego ograniczania pracy kierowniczej, a nie faktycznego zarządzania ludźmi (...) Nie jestem zbyt towarzyski, wolę samotne czynności, takie jak bycie online, czytanie, słuchanie muzyki i rozważanie tego, co może być możliwe - napisał Zhang Yiming.
Zobacz także: Powrót kapitału i nowa ulga w Polskim Ładzie. Minister finansów: te pomysły zostaną dobrze odebrane przez rynek
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić