aktualizacja 

Tyle zarabia kamieniarz. "Nasi klienci są bardzo wymagający"

35

Właściciel pewnego zakładu kamieniarskiego z Podkarpacia poszukuje nowych pracowników. Nie ukrywa, że to dość trudna, lecz dająca sporo satysfakcji branża. A jak z wynagrodzeniem? Niektórzy z was mogą być zdziwieni, jakie stawki godzinowe padły w ogłoszeniu! To nie żart.

Tyle zarabia kamieniarz. "Nasi klienci są bardzo wymagający"
Tyle zarabia kamieniarz. Spodziewaliście się tego? (Adobe Stock)

O sprawie jako pierwszy napisał dziennik "Fakt". To właśnie reporterzy tego tabloidu dotarli do ogłoszenia o pracę, które właściciel zakładu kamieniarskiego zamieścił na popularnym portalu internetowym. Przedsiębiorca niczego nie ukrywał.

Tyle zarabia kamieniarz. "Nasi klienci są bardzo wymagający"

Poszukiwani w tej firmie są: montażysta elementów budowlanych, montażysta nagrobków, kamieniarz-szlifierz oraz kamieniarz-pilarz. Przyszli kandydaci na wyżej wymienione stanowiska muszą mieć jednak świadomość, że to ciężki kawałek chleba.

Praca nie jest łatwa, ale daje dużo satysfakcji. Każde zlecenie jest inne, a nasi klienci są bardzo wymagający - podano dosadnie w ogłoszeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz, jak stawiają Twój nagrobek. Kontrowersyjna usługa w stolicy

A jak z wynagrodzeniem? Właściciel tego zakładu z Podkarpacia oferuje stawkę od 28 do 35 zł brutto na godzinę. Jak zaznacza "Fakt", pracownicy z Łodzi (wykonujący te same kamieniarskie obowiązki) mogą liczyć tylko na 29-30 zł brutto.

W tej branży da się sporo zarobić? Taką pensję mają kamieniarze

"Fakt" przeanalizował, ile miesięcznie można zarobić w branży kamieniarskiej. Jak podał, istnieje "wyjątkowo szeroki rozstrzał".

Przykładowo kamieniarz z województwa świętokrzyskiego oferuje wynagrodzenie na miesiąc w widełkach 4,3-8,2 tys. zł brutto.

Kolejne ogłoszenie, na które trafił "Fakt". Praca przy składaniu pomników, układanie kostki brukowej, murowanie i kopanie katakumb. Miesięczna pensja w granicach 5 - 7 tys. zł brutto - czytamy na stronie tabloidu.

Jeszcze inne kwoty dziennik spotkał w Radomiu (woj. mazowieckie). Tutaj montażysta nagrobków zgarnie do kieszeni od 4242 zł do 5 tys. zł brutto miesięcznie. To waszym zdaniem dużo czy mało? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić