Okrutne komentarze po wypadku w Szczecinie. Ludzie wpadli w amok

Tragedia miała miejsce w piątek 1 marca w Szczecinie. 33-letni Polak kierujący fordem focusem z impetem wjechał w kilkanaście osób, które czekały na przystanku autobusowym. Pod wpisami zawierającymi dezinformację na temat wypadku szybko zaczęły pojawiać się szokujące komentarze. Były one pełne nienawiści do jednego narodu.

Okrutne komentarze po wypadku w Szczecinie. Ludzie wpadli w amok
Okrutne komentarze po wypadku w Szczecinie. (WP)

Koszmar rozegrał się w piątek po godzinie 15:00 w centrum Szczecina. Na Placu Rodła 33-letni kierowca z nieznanych jeszcze dotąd powodów wjechał w sporą grupę ludzi.

Łącznie tego dnia sprawca ranił 19 osób, w tym - kilka ciężko. Wśród poszkodowanych nie brakowało też niestety dzieci. Po dramatycznym zdarzeniu mężczyzna usiłował uciec z miejsca wypadku. Po drodze doprowadził do kolizji z kilkoma innymi autami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Orkan Eunice. Drzewo spadło na rozpędzony autobus. Mamy nagranie

Okrutne komentarze po wypadku w Szczecinie. Ludzie nie mają litości

Na temat groźnego zdarzenia szybko zaczęły pojawiać się rozmaite - i niekoniecznie prawdziwe - informacje w mediach społecznościowych. Jeden z takich wpisów zamieszczono na profilu o nazwie "Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim" na Facebooku. Post edytowano 16 razy, trzy razy powtórzono nieprawdziwą informację o kierowcy pochodzenia ukraińskiego, w późniejszych ją skorygowano.

W komentarzach także powtarzano fakenews o narodowości sprawcy wypadku:

Sprawcą jest zatrzymany przez innych ludzi. Od razu przejęła go policja. Obcokrajowiec pochodzenia ukraińskiego. Media milczą, żeby nie nasilać konfliktu narodowego - napisał niezgodnie z prawdą użytkownik o nicku Jan Brzechwa.

Pod tym wpisem szybko zaroiło się od komentarzy pełnych nienawiści. - U mnie na wsi też się rozwalił Ukrainiec, dobrze że nikogo nie zabił - pisała jedna osoba. - Konflikt już sam się nasilił i będzie jeszcze nasilać, dopóki nie wrócą do siebie. Za dobrze i w du**ch się przewraca - twierdziła inna. - Jak się to okaże prawdą, to odesłać na front - wtórowała następna.

Policja poinformowała, że winnym jest Polak, mieszkaniec Szczecina, który ma 33 lata. Tym samym zdementowała krążące w sieci plotki o sprawcy narodowości ukraińskiej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić