Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. WZI
|

W galeriach handlowych mogą zgasnąć światła. Zaczyna brakować prądu

339
Podziel się:

W poniedziałek Polska musiała importować energię elektryczną od sąsiadów, żeby utrzymać rezerwy. Sytuacja może się w najbliższym czasie pogorszyć a wtedy, jak informują Polskie Sieci Energetyczne, prąd może być miejscami wyłączany. Na przykład w dużych galeriach i centrach handlowych.

W galeriach handlowych mogą zgasnąć światła. Zaczyna brakować prądu
W galeriach handlowych może braknąć prądu (Pixabay, pixabay)
"Ze względu na niską generację wiatrową oraz postoje awaryjne i remontowe kilku jednostek wytwórczych w dniu 6.12.2021 r. wystąpiły trudności w zbilansowaniu krajowego systemu elektroenergetycznego. Niedobór bilansowy dotyczy braku możliwości dotrzymania wymaganego poziomu rezerw mocy" - poinformowały Polskie Sieci Energetyczne.

Jak oceniają PSE, niedobór w niektórych godzinach wynosił nawet 1 tys. MW, dlatego zwrócono się o pomoc do Litwy, Szwecji, Niemiec i Ukrainy.

"Działania edukacyjne"

Sygnał, że możemy mieć problem z energią, popłynął już 1 grudnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieściło w mediach społecznościowych instrukcję, która tłumaczy, jak poradzić sobie w razie blackoutu.

Zobacz także: 45 minut przemowy Glapińskiego okiem ekonomisty. "Uprawia własną politykę"
"Czy wiesz, co zrobić w sytuacji #blackout ? Latarkę, świece, apteczkę i dokumenty trzymaj w łatwo dostępnym miejscu. Wyposaż się przenośną ładowarkę – tzw. POWERBANK. Zabezpiecz zapasy jedzenia, które nie wymaga prądu przy przechowywaniu i przygotowywaniu" - czytamy w komunikacie.

W kolejnym komunikacie RCB napisało, że "Polska nie jest zagrożona blackoutem, a post ma charakter działań edukacyjnych i prewencyjnych".

Zgasną lampki, ucichną kolędy

Jeśli niedobory prądu będą się powtarzać, to może się zdarzyć, że w niektórych placówkach dostawy energii będą czasowo wstrzymane. Pierwsze w kolejności będą duże centra handlowe, które pobierają więcej niż 300 kW.

Mniejsze obiekty, zgodnie z opublikowaną 1 grudnia nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów, są przed takimi wyłączeniami chronione. Podobnie jak elementy infrastruktury obronnej, czy placówki ochrony zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(339)
Stettiner
miesiąc temu
Wyłączyć prąd tym the bilom w Brukseli ! Ludzie , lejmy na ta lewacką unie ! Palmy węglem drewnem , śmieciami , czym się da Szczególnie kiedy wieje w stronę zachodu
Oli
miesiąc temu
To wyłączajcie bogaczom w domach i apartamentach w ich daczach itp wyłączajcie prywaciaza produkującym syf itp q biurowcach gdzie tego najwiecej
Leshido
2 miesiące temu
I gdzie podziali sie ci eko terroryści że swoimi wiatrakami? To była tylko kwestia czasu gdy zabraknie prądu
Krzy377
2 miesiące temu
Sąsiad ma solary na dachu i mówił że elektrownia nie chce brać nadwyżki prądu bo mają prądy full. O co tu chodzi?
Róża
2 miesiące temu
Już dawno powinni wyłączać światła w galeriach czy innych witrynach sklepowych. Komu to potrzebne w nocy? Nie mieszkam w dużym mieście,a sklepy nocą oświetlone, że jasno jak w dzień.To jest totalne marnotrawstwo energii.
Aaaaaaaaa
2 miesiące temu
Już wiecie dlaczego zakazują nam pracy kopalń? Żebyśmy byli zależni od innych. Najpierw prąd, później woda
Beata 1963
2 miesiące temu
Najpierw niech wygaszą te wszystkie lampiony,choinki i inne ozdoby które szpecą nasze ulice..
Bożena
2 miesiące temu
Taaaa, już lece i wydaje pieniądze na powerbank bo nie mam na co 😑 . Płacę za prąd i nie życzę sobie jakichś durnych kolejnych wymysłów...Niech sami sobie wyłączą i zapalą świeczki 😕 !!!
JAN
2 miesiące temu
To przez te lodówki do przechowywania szczepionek
straszne
2 miesiące temu
Rafalala wyłączał prąd pod swoje szopki polityczne i szumu nie było.
Obserwator
2 miesiące temu
Naprawdę. To ciekawe, bo na jarmarkach świątecznych jest tyle światła, ze oświetliłoby pół miasta i jakos nie ma z tym problemu. Ale rozumiem. Nakaz braku prądu jest i musi byc wykonany. Czy prąd jest czy nie ma go brakowac i tak tez sie dzieje. Brakuje prądu.
ARRRr
2 miesiące temu
Mafie węglowe i trole kremlowskie skutecznie nas demonizowały Czarnobylem aby torpedować rozwój tech jądrowej w Polsce. W Kremlu na myśl że w Polsce mogły by być rakiety jądrowe to by była biegunka za okrągło.
maciej
2 miesiące temu
Mieszkam na pograniczu Francja, Austria. Tu jest prąd. Jak nie ma to lawina druty zabrała, albo remont. Żadnych wyłaczeń. Grzejemy dom pół drewniany grzejnikami na prąd, no bo czym.. Jest TANIEJ NIŻ U RODZINY w Rabce.
kierowca
2 miesiące temu
WINCYJ ELEKTRYKUF!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić