Krosno. Przedsiębiorca obszedł przepisy. Zadziwiające, jak to zrobił

65

Na bardzo innowacyjny pomysł wpadli sprzedawcy pewnej galerii handlowej w Krośnie. W związku z pandemicznymi obostrzeniami postanowili przenieść sklepy do namiotów.

Krosno. Przedsiębiorca obszedł przepisy. Zadziwiające, jak to zrobił
Jeden ze straganów przy galerii handlowej (Facebook)

Pomysłowych sprzedawców opisał portal Krosno24.pl. Pandemiczne obostrzenia obowiązujące w Polsce pozwalają na funkcjonowanie tylko niektórych sklepów w galeriach handlowych. Stanowiące zazwyczaj większość lokale z odzieżą nie znalazły się jednak na tej liście. Przedsiębiorcy z Krosna znaleźli jednak sposób na otwarcie swoich biznesów.

Część sklepów z galerii przeniosła się na świeże powietrze. Pomysłodawcą rozwiązania był Tomasz Rzepka. Przedsiębiorca prowadził właśnie kilka lokali w galerii handlowej w Krośnie. Pomysł spodobał się również innym, dlatego na parkingu przy budynku rozłożyły się namioty. Kolor biało-czerwony ma nawiązywać do polskich barw narodowych.

Trzeba się w jakiś sposób ratować, szukać bezpiecznych pomysłów. Tak, aby nie lekceważyć zagrożeń epidemii, ale też nie dopuścić do katastrofy gospodarczej - powiedział Rzepka portalowi krosno24.pl.

Handel w stylu bazarowym nie jest jednak zawsze możliwy. Przedsiębiorcy przekonali się o tym boleśnie 6 kwietnia. Złe warunki atmosferyczne spowodowały, że otwarcie sklepów pod namiotami było niemożliwe. Alternatywne rozwiązanie przypadło do gustu wielu klientom, którzy chętnie odwiedzają parkingową wersję galerii handlowej w Krośnie.

Chciałam kupić prezent dla wnuka (...). Moim zdaniem kupowanie przez internet to nie to samo. Zdjęcia nie oddają w pełni wyglądu towaru - zauważyła jedna z klientem w rozmowie z polsatnews.pl.
Zobacz także: Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić