Wróć na
Mateusz Domański
|

Wakacje 2020. Ile pieniędzy wydadzą Polacy? Nie będzie szaleństw

0
Podziel się

W te wakacje Polacy nie zamierzają wydawać pieniędzy na lewo i prawo. Jedna trzecia uczestników najnowszego badania deklaruje, że na urlop dla całej rodziny przeznaczy maksymalnie 3 tys. złotych. Liczy się to, by zaoszczędzić jak najwięcej.

Wakacje 2020. Ile pieniędzy wydadzą Polacy? Nie będzie szaleństw
Wakacje 2020. Polacy nie będą szaleć (Pixabay)
bCONYyOd

Z raportu Santander Consumer Banku (SCB) "Polaków portfel własny - wyjątkowe lato" płynie wiele ciekawych wniosków. Ogólna konkluzja mówi, że Polacy chcą spędzić wakacje w kraju i postępować tak, by wydać jak najmniej.

W tym roku tylko 7,3 proc. ankietowanych rozważa wyjazd za granicę. Bez wątpienia jest to związane z pandemią koronawirusa. Oferta wielu biur podróży jest w tym roku skromniejsza, a to ze względu na mniejszy popyt niż zwykle.

Wakacje 2020. W jakich przypadkach turyści wracający z zagranicy będą objęci kwarantanną?

bCONYyOf

Wakacje 2020. Ile Polacy wydadzą na wakacje dla całej rodziny?

W te wakacje Polacy nie zamierzają szaleć. 18 proc. respondentów twierdzi, że na wakacyjny wyjazd całej rodziny wyda między 1 tys. a 2 tys. złotych. 16,7 proc. chce z kolei wydać między 2 tys. a 3 tys. Co dziesiąty badany przeznaczy na wakacje nie więcej niż 5 tys. zł. W tej grupie znajdują się głównie 50-latkowie.

Duża niepewność towarzyszy także naszej sytuacji materialnej - na wakacje wolimy wydać mniej, żeby za bardzo nie nadszarpnąć domowego budżetu - komentuje Adam Piwka z SCB, cytowany przez wnp.pl.

Wakacje 2020. Czego Polakom będzie brakować?

Wiele obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem już zdjęto, ale mimo wszystko te wakacje będą przebiegać w innym rygorze sanitarnym niż te wcześniejsze. 33,7 proc. Polaków ubolewa, że nie będzie można w pełni swobodnie korzystać z basenów, aquaparków czy parków rozrywki, a 32,5 proc. badanych najbardziej będzie tęsknić za spotkaniami w większym gronie.

Są też tacy, którzy żałują, że nie będą mogli uczestniczyć w żadnym letnim festiwalu muzycznym (20,9 proc.) Podobna liczba ankietowanych (20,8 proc.) wskazała, że brakuje swobody w podróżach zagranicznych.

bCONYyOl

Badanie na zlecenie SCB przeprowadziła pracownia IBRIS. Wzięła w nim udział reprezentatywna próba dla ogółu dorosłej populacji Polski równa 1100 osób. Badanie zostało zrealizowane przy pomocy telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI).

Czytaj także:

bCONYyOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić