Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Waloryzacja 500 plus? Wiadomo, co dalej

15
Podziel się

500 plus wzrośnie? Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed odpowiada co z waloryzacją 500 plus.

Waloryzacja 500 plus? Wiadomo, co dalej
Waloryzacja 500 plus (Pixabay)
bEDkNvhh

Świadczenie 500 plus traci na wartości

Z roku na rok świadczenie 500 plus ma mniejszą wartość. Ponieważ od początku, kiedy zostało wprowadzone (kwiecień 2016), nie było waloryzacji 500 plus, poprzez inflację coraz mniej można za tę kwotę kupić. Instytut Emerytalny obliczył, że w tym roku świadczenie mogłoby wynosić już 544,31 zł.

bEDkNvhj

Czy będzie waloryzacja 500 plus?

Jest jasna odpowiedź z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Informację na ten temat przekazał PAP wiceminister Stanisław Szwed.

W tej chwili nie ma planów waloryzacji świadczenia 500 plus, ale przygotowujemy strategię demograficzną i jednym z jej elementów będą kwestie związane ze wsparciem rodzin - powiedział Stanisław Szwed.
bEDkNvhp

Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii koronawirusa nie ma możliwości, by świadczenie 500 plus wzrosło.

W tegorocznym budżecie takiej możliwości nie ma. Koszt programu "Rodzina 500 plus" wynosi 41 mld zł rocznie. To duży wysiłek państwa, ale to świadczenie jest bardzo ważne, bo pomaga rodzinom - mówił w rozmowie z PAP Stanisław Szwed.

Jeśli nie waloryzacja 500 plus to co?

Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej podkreślił, że choć nie ma w planach waloryzacji świadczenia 500 plus, to rząd pracuje obecnie nad strategią demograficzną. Jednym z jej ważnych punktów ma być wsparcie rodzin.

bEDkNvhq
Stoimy przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest demografia i to nie jest kwestia jednej czy dwóch kadencji, ale najbliższych kilkudziesięciu lat - podkreślił.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkNvhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
logiczny
7 miesięcy temu
Instytut Emerytalny obliczył, że 500 plus X 4,24% = 544,31 a np. emerytura x waloryzacja 4,24% od 500 zł = tylko 21,2 zł !!! ;))) Komunistyczna matematyka czy GUS pomagał w obliczeniach ?
Ggggg
7 miesięcy temu
Akurat na dwa sloiki nutelli po 17 zl !!!! Jeden starczy
Jakaja
7 miesięcy temu
To świadczenie jest po prostu zbędne i wszyscy ponosimy tego koszta. Niczego prócz długu publicznego nie zmieniło
bEDkNvhL
jaa
7 miesięcy temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Hmmm
7 miesięcy temu
Poproszę darmowy żłobek i przedszkole! Po co mi 500 plus jak przedszkole straciło dotacje bo kasy nie mają i płace 1400zł.
miecko
7 miesięcy temu
500+ nie trzeba waloryzować przecież któryś z mędrców pisowskich powiedział że Polacy zarbiają więcej to i prąd może drożeć atym co mało to proponuję isć do pracy i zarobić
Wizard
7 miesięcy temu
Witam patrzę na wasze wpisy i tak dalej tylko pomyśleliścię nad ludźmi co naprawdę mają ciężko ? No samotnie wychowujący ojcowie matki ? Nie każdy ma w życiu lekko i dzianych rodziców ....co się starają jak ich w mieście postrzegają ...nie chodzi mi żeby kogoś dyskryminować ale są ludzie co bardzo tego potrzebują weźcie pod uwagę zwykłych szaraków co robią całe życie na czarno na budowach gdzie na 100 firm jedna da umowę o pracę a 99 nie i nawet emerytury nie będą mieli bo tak jest właśnie real w firmach dobrze że rząd stara się jakoś wspierać ludzi takich co mają ciężko nie mówię o ludziach marginesu czyli menelach i patologi co odbiorą i na alkohol przeznaczają ....mówię o zwykłych ludziach co mają ciężko w życiu pozdrawiam ...
Azia81
7 miesięcy temu
Uważam że ten rząd robi co może aby pomóc polskim rodzinom żyjącym w ubóstwie. Ważne jest dobro dzieci, do momentu gdy PIS jest u władzy żaden rząd się tym nie interesował.
Olgierd
7 miesięcy temu
Przed następnymi wyborami PiS żeby się utrzymać przy władzy podniesie z 500 zł do 1000 zł. ..A co kto bogatemu zabroni ? Gliński dodrukuje pieniędzy i jakoś będzie
akas
7 miesięcy temu
Waloryzacja po prostu wam się nie należy. Wybory dopiero w 2023.
Nik
7 miesięcy temu
Wyslac wszystkich do pracy, a nie zadluzac państwa
Toruń
7 miesięcy temu
Po co te 500 + i to bez wyjątku czy bogaci czy biedni ???? Nie lepiej opłacać dzieciom zajęcia poza lekcyjne, a może np: przejazdy darmowe czy tym podobne może darmowe kolonie? Jakieś darmowe wejściówki z chipem z których te 500+ było by ściągane i tyle dzieci by miały to co każdemu dziecku potrzeba a patologia nie miałaby możliwości z tego korzystać (np alkohol ) Jeśli te pieniądze trafiają do rodzin patologicznych to i tak te pieniądze idą najczęściej na wszystko ale nie na dzieci !!!!
prawda
7 miesięcy temu
nIECH SIE DZIECIOROBY ZA PRACOWANIE WEZMA ;;500plus tylko dla pracujacych rodzicow!
bEDkNvhD
MARO
7 miesięcy temu
Nie jestem wrogiem tego świadczenia, wręcz przeciwnie jestem za tym aby pomagać, ale nie wszystkim bezkrytycznie jak leci! Program w swej obecnej formie nigdy nie powinien był powstać, ale wszyscy doskonale wiemy że u podstaw jego powstania nie było mowy o poprawie sytuacji demograficznej tylko zupełnie co innego!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić