Wiceminister finansów zapytany o 500 plus. Wymowna odpowiedź

4

Nie milkną dyskusje na temat świadczenia 500 plus. Wiele osób twierdzi, że powinno dojść do waloryzacji. Czy jest szansa, że to nastąpi? Głos w tej sprawie zabrał w Radiu ZET wiceminister finansów Artur Soboń.

Wiceminister finansów zapytany o 500 plus. Wymowna odpowiedź
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Wątek świadczenia 500 plus budzi sporo emocji. Eksperci spostrzegają, że dziś wartość tego wsparcia jest znacznie niższa niż w momencie wprowadzenia programu przez Prawo i Sprawiedliwość.

Właśnie dlatego pojawiają się głosy, że powinno dojść do waloryzacji świadczenia. O podwyższenie wsparcia dla rodzin w Radiu ZET pytany był wiceminister finansów Artur Soboń. Jego odpowiedź nie spodoba się tym, którzy oczekują większej pomocy.

Tego akurat w tej chwili nie planujemy. Nie pracujemy nad waloryzacją programu 500+. Inne resorty? Ministerstwo Rodziny również nie - powiedział Soboń na antenie Radia ZET.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Waloryzacja 500 plus? Emilewicz mówi o czymś innym

Na tym jednak nie poprzestał. Zaznaczył bowiem również, że 500 plus stanowi część programu dla rodziny, który nadal jest uzupełniany.

Dziś to blisko 87 mld złotych na rzecz rodziny w budżecie państwa. Do tego dochodzi system, który realnie premiuje rodzinę w zakresie podatkowym. Myślimy o różnych rozwiązaniach, natomiast poszliśmy dziś w kierunku rozwiązań uzupełniających 500+ - podkreślił wiceminister finansów.

Dodatek na Dzień Matki? Artur Soboń enigmatycznie

Gość Radia ZET usłyszał też pytanie o to, jaki dodatek jest przewidywany przez rząd na Dzień Matki. Konkretnej odpowiedzi Artur Soboń niestety nie udzielił.

Zawsze, cały czas myślimy nad uzupełnianiem naszej polityki społecznej - uciął temat.

Zapewniał też, że jeśli rząd coś zaproponuje, to na pewno wejdzie to w życie. Jednocześnie stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość ma 100 procent wiarygodności. Poza tym ocenił, że wiarygodność opozycji, a więc Platformy Obywatelskiej, wynosi 0 procent.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić