Wszystkich Świętych. Sprawdź, w których sklepach zrobisz zakupy [LISTA]

0

Wszystkich Świętych wypada w tym roku w poniedziałek, a to oznacza, że będziemy cieszyć się długim weekendem. Jeżeli myślimy o większych zakupach przed "grobbingiem", to będziemy mogli zrobić je również w niedzielę. Przynajmniej jeżeli chodzi o większość sieci handlowych.

Wszystkich Świętych. Sprawdź, w których sklepach zrobisz zakupy [LISTA]
Wszystkich Świętych. Lidl otworzy się w niedzielę, ale Biedronka - nie (WP, Łukasz Kuczera)

Długi weekend to dobry moment na uzupełnienie braków produktów w domu. Na zakupy większość z nas wybierze się w sobotę, ale część zapominalskich przypomni sobie zapewne dopiero o nich w niedzielę. Gdzie zatem zrobią zakupy przed dniem Wszystkich Świętych?

W sobotę większe sieci będą czynne

W sobotę w zasadzie zrobimy zakupy w dowolnym sklepie. Otwarte będą większe dyskonty i supermarkety, takie jak: Aldi, Auchan, Biedronka, Carrefour i Lidl - zwraca uwagę sobotni "Fakt".

W dwóch pierwszych zakupy zrobimy do 22. Godzinę wcześniej swoje drzwi zamknie Carrefour. Natomiast do 23 będziemy mogli zakupy zrobić w Lidlu i Biedronce.

Zobacz także: Podwyżki alkoholu i papierosów. Lobby upada? "Rząd jest zdeterminowany"

W niedzielę otwarci prawie wszyscy

Praca do późnych godzin wieczornych nie dziwi w przypadku Biedronki. Sieć należąca do Jeronimo Martins zdecydowała, że w niedzielę nie otworzy swoich sklepów.

- W Biedronce rozumiemy, jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. To dzień, który spędzamy z naszymi bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na chwilę refleksji - komentuje w komunikacie prasowym Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w sieci Biedronka.

Inne firmy nie mają już aż tak dużego zrozumienia dla swoich pracowników. W niedzielę otworzą się wszystkie pozostałe wymienione wcześniej sieci. Carrefour jednak będzie czynny tylko do 14, a Aldi - do 17. Do 21 klientów przyjmować natomiast będą Lidl i Auchan. Aby zrekompensować pracownikom nadmierny wysiłek, niemiecka sieć zaoferowała im... bonus do pensji za niedzielną zmianę, który wyniesie 100 zł brutto.

We Wszystkich Świętych zakupów nie zrobisz

Zgoda wśród sieci panuje natomiast w przypadku zakupów w poniedziałek. Sklepy pięciu wymienionych firm będą zamknięte we Wszystkich Świętych.

Autor: KRO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić